امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۸:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120029
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۴۱
تعداد بازدید: 81
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان، جاثلیق اعظم، آرام اول در دیدار با استاندار اصفهان ضمن تقدیر و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان، جاثلیق اعظم، آرام اول در دیدار با استاندار اصفهان ضمن تقدیر و تشکر از استاندار اصفهان به لحاظ اهتمامی که برای حفظ آثار تاریخی ارامنه داشته است، بیان کرد: اصفهان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران و بهترین الگو برای هم‌زیستی مسالمت‌آمیز پیروان ادیان توحیدی در بین کشورهای اسلامی است.

رهبر ارامنه جهان در ادامه افزود: اگر تهران مرکز سیاسی ایران است، اصفهان مرکز فرهنگی و تمدن ایران است و اگر کسی اصفهان را نبیند ایران را نیز ندیده است.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین جنبه‌های فرهنگ عمومی وجود کلیسای وانک در اصفهان است، اظهار داشت: کلیسای وانک خانه مسیحیان و ارامنه است.

جاثلیق اعظم، دیدار با مدیران استان را فرصتی بسیار مغتنم عنوان کرد و گفت: همه مدیران به رابطه دیرین ایرانیان و ارامنه به خصوص در منطقه جلفای اصفهان اشراف کامل دارند و در همین راستا حوزه کلیسای ارامنه جهان ارتباط نزدیکی با جمهوری اسلامی ایران دارد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران نقش بسیار مهمی در منطقه و جهان دارد.

رهبر ارامنه جهان به جنایات داعش اشاره کرد و ادامه داد: امروز در خاورمیانه با شیطان بزرگی به نام داعش روبه‌رو هستیم و افتخار می‌کنیم که حزب‌الله لبنان مبارزه‌ای جدی و واقعی با این گروه تروریستی دارد.

وی در ادامه اضافه کرد: داعش یک بلای بین‌المللی است و در مبارزه با این گروه نقش ایران غیر قابل انکار است.

جاثلیق اعظم با اشاره به تبلیغات منفی علیه ایران در رسانه‌های غربی گفت: اگر چه بعضی چشم‌ها و گوش‌ها بسته است اما نباید از ابراز و اظهار حقیقت واهمه داشته باشیم.

انتهای پیام/2301/ط

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها