امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۴:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120037
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۴۱
تعداد بازدید: 117
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، نیروهای ارتش سوریه امروز دوشنبه نیز به عملیات‌های خود در شهر حلب و به طور مشخص در شمال ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، نیروهای ارتش سوریه امروز دوشنبه نیز به عملیات‌های خود در شهر حلب و به طور مشخص در شمال این شهر ادامه دادند و در این راستا همانند روزهای اخیر موفق شدند، نقاط جدیدی را آزاد کنند و آنها را به کنترل خود درآورند.

 
منطقه عملیاتی امروز ارتش سوریه در شمال حلب


براساس جدیدترین گزارش‌های میدانی رسیده از شهر حلب، یگان‌های ارتش سوریه ساعتی پیش موفق شدند، کنترل منطقه «مرزعه الحلبی» و همچنین تپه «المضافه»، در نزدیکی شهرک «حندرات» در شمال حلب را آزاد کنند و کنترل آن را در دست گیرند و هم اکنون درگیری‌های شدید و عملیات نظامی گسترده‌ای اطراف این مناطق جریان دارد.

 
منطقه استراتژیک کاستلو در کادر مشکی مشخص شده است


در خصوص اهمیت تپه «المضافه» که ساعتی پیش توسط نیروهای ارتش سوریه آزاد شد، باید گفت که این تپه از جمله معدود تپه‌هایی است که تحت تصرف گروه‌های مسلح تروریستی بوده و از بعد نظامی بر منطقه «کاستلو» و بزرگراه بین المللی معروف آن اشراف دارد که در حال حاضر در آنجا درگیری‌های شدید و سخت در جریان است تا ارتش سوریه به حضور و فعالیت گروه‌های مسلح در این منطقه پایان دهد.

 
کوی بنی زید با فلش سفید مشخص شده است


تسلط بر منطقه کاستلو که از جمله مناطق پیرامونی حلب شمرده می‌شود، برای ارتش سوریه حائز اهمیت بسیار است و با در دست گرفتن کنترل آن ارتش سوریه محاصره شهر حلب از محور شمالی تکمیل می‌شود.

اما عملیات‌های ارتش سوریه در حلب به اینجا منتهی نمی‌شود، بلکه داخل شهر حلب و در محور «بنی زید» درگیری‌های شدیدی میان نیروهای ارتش سوریه با گروه‌های مسلح در جریان است.

 
منطقه استراتژیک حندرات و سیفات در حلب


در همین راستا گزارش شده است که درگیری‌های شدیدی میان نیروهای ارتش سوریه و دفاع ملی این کشور با گروه‌های تروریستی تکفیری «جبهه النصره» و «انصار الدین» در منطقه حندرات و اطراف روستای «سیفات» در شمال حلب جریان دارد.

 
دو شهرک شیعی‌نشین نبل و الزهراء در حلب


از سوی دیگر، از امروز صفحات و پایگاه‌های اینترنتی وابسته به گروه‌های مسلح با انتشار گزارش‌هایی از پیروزی‌های اخیر ارتش سوریه در شمال حلب و مناطق آزاد شده توسط این نیروها در روزهای اخیر نسبت به حرکت ارتش سوریه به سمت دو شهرک شیعه نشین «نبل» و «الزهراء» هشدار دادند که هم اکنون دو سال است در محاصره گروه‌های تروریستی تکفیری از جمله جبهه النصره قرار دارد.

 
مناطق آزاد شده ارتش سوریه در شمال حلب


این پایگاه‌های حامی گروه‌های تروریستی با اشاره به اینکه نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، محاصره شهرک حندرات را در هم بشکنند و دایره عملیاتی خود را توسعه دهند و بر روستای «الجبیلیه» و دو کارخانه شیشه سازی و تولید سیمان و گردان حفظ نظام در جوار زندان مرکزی حلب تسلط پیدا کنند، تاکید کردند که نیروهای ارتش سوریه هم اکنون در 7 کیلومتری دو شهرک نبل و الزهراء هستند.

 
مناطق آزاد شده ارتش سوریه در شمال حلب


پایگاه‌های خبری با دادن هشدار درباره آزادسازی دو شهرک نبل و الزهراء تاکید کردند، آزادسازی این دو شهرک، شهر حلب به طور کامل از ریف آن جدا شده و در محاصره کامل نیروهای ارتش سوریه قرار خواهد گرفت تا سناریو شهر حمص بار دیگر در حلب تکرار شود.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار