امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۰۸:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120050
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
«ریدور خلیل» سخنگوی نیروهای مدافع خلق موسوم به «ی.پ.گ» در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به عین‌العرب (کوبانی) با ...

«ریدور خلیل» سخنگوی نیروهای مدافع خلق موسوم به «ی.پ.گ» در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به عین‌العرب (کوبانی) با اشاره به اینکه تمامی تاکتیک‌های تروریست‌های داعش برای درهم شکستن مقاومت نیروهای مردمی در هم شکسته است گفت: تروریستها در حملات اخیر خود از سلاحهای ممنوعه استفاده کرده اند اما به دلیل عدم دسترسی و انجام تحقیقات لازم  فعلا امکان انتشار اسناد مربوط به سلاحهای ممنوعه را نداریم.
وی افزود : زخم‌های ایجاد شده بر روی بدن نیروهای مدافع خلق که در جبهه‌ها جان خود را از دست داده‌اند، نشان می دهد که تروریست‌ها از سلاح‌های ممنوعه برای درهم شکستن مقاومت مدافعان کوبانی استفاده کرده‌اند.
ریدور خلیل در خصوص نیاز کنونی نیروهای مدافع خلق در عین‌العرب اظهار داشت: برای بیرون راندن کامل تروریست‌ها، ما به سلاح سنگین نیاز داریم، ما اکنون نیازی به اعزام نیرو نداریم چرا که ما نیروی جنگنده خود را داریم که می توانند در صورتی‌که سلاح در اختیار داشته باشند، بالانس نبرد با تروریسم را در منطقه تغییر دهند.
نیروهای داعش از خاک ترکیه وارد سوریه می‌شوند
این مقام مسئول کرد در ارتباط با مواضع اخیر دولت ترکیه به خبرنگار ما گفت : دولت اردوغان تاکنون سیاست دوگانه‌ای در قبال تحولات منطقه در پیش گرفته است و تاکنون مواضع آنکارا در خصوص تروریست‌های داعش شفاف نیست ،تمامی نیروهای تحت عنوان مهاجر که امروز در سوریه در صف تروریستهای داعش هستند، از طریق خاک ترکیه وارد سوریه شده اند.
وی افزود : تشکیلات سازمانی و تفکرات حامی  داعش در نتیجه 3 سال حمایت ترکیه از داعش در داخل این کشور ریشه دوانده است و من بر این اعتقادم که ترکیه به شدت بیم آن را دارد که اگر علیه داعش وارد عمل شود در داخل با بحران مواجه شود.
به گفته این نظامی کرد، بعید است ترکیه وارد جبهه ضد تروریست‌های داعش شود.
عمر داعش در منطقه کوتاه است/ائتلاف منطقه‌ای شکل بگیرد
سخنگوی نیروهای مدافع خلق در کردستان سوریه تصریح کرد:  عمر داعش در منطقه کوتاه است و آینده از ان مردم منطقه است.
ریدور خلیل تشکیل یک ائتلاف منطقه ای ضد داعش را یک ضرورت دانست و گفت: لازم است این ائتلاف شکل بگیرد چون امروز تروریست‌های داعش دشمن همه ما هستند ، ما مردم منطقه بهتر از هر کسی می توانیم امنیت منطقه خود را حفظ کنیم لذا شکل‌گیری یک ائتلاف منطقه ای یک برنامه درست و استراتژیک می باشد.
انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها