امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۶:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120054
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، شستشوی مغزی و کار روی افکار و اندیشه‌های افراد از جمله کودکان یکی از مهمترین فعالیت‌های

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، شستشوی مغزی و کار روی افکار و اندیشه‌های افراد از جمله کودکان یکی از مهمترین فعالیت‌های گروه‌های تروریستی تکفیری از جمله «داعش» است، در واقع این گروه تروریستی تکفیری عمده فعالیت خود را بر کار روی اعتقادات و باورهای افراد متمرکز کرده است.

در این ارتباط مجله «دابق»، نشریه‌ای که داعش به تازگی انتشار آن را به نام خود آغاز کرده است، در یکی از شماره‌های خود در گزارشی نوشت که عناصر داعش زنان و کودکان ایزدی ساکن موصل را به اسارت گرفته است.

 

نکته قابل تامل در این گزارش نه فروش این کودکان و زنان به عنوان برده در بازارهای موصل یا رقه است، بلکه انتقال کودکان به اسارت گرفته شده به پایگاه‌های آموزشی ویژه‌ای است که برای آنها از سوی داعش در نظر گرفته شده است، در حالی‌که بر کسی پوشیده نیست که داعش در بسیاری از عملیات‌های تروریستی خود از کودکان استفاده‌ها و بهره برداری‌های بسیاری می‌کند.

انتشار تصاویر متعدد در پایگاه‌ها و صفحات مختلف اینترنتی وابسته به داعش بیانگر استفاده و بهره برداری این گروه تروریستی از کودکان است، به عنوان مثال مدتی پیش داعش خبر هلاکت کوچکترین عضو خود را اعلام کرد.

«محمد العبسی أبو عبیده»، کودکی 11 ساله بود که در اثر حملات نیروهای ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری آمریکا که به همراه پدرش کشته شد. در حالی‌که یکی از نزدیکان به پدر ابو عبیده تصریح می‌کند، هنگامی‌که ابو عبیده و پدرش مورد حمله جنگنده‌های ائتلاف بین المللی قرار گرفتند، وی درحال یادگیری رانندگی خودرو بود تا پس از آن، به عنوان عضو انتحاری داعش در صفوف این گروه مشغول به فعالیت شود و اینکه وی به استفاده از سلاح آشنایی کامل داشت، به گونه‌ای که در زمان مرگ لباس نظامی به تن و سلاح در دست داشت و این جنایتی جنگی به شمار می‌آید که معاهدات بین المللی حقوق بشر و میثاق سازمان ملل از آن تحت عنوان جنایات جنگی تحت پیگرد یاد کرده است.

اما همان طور که در سطور بالا ذکر آن رفت، مجله دابق که در شهر «رقه» در شمال سوریه منتشر می‌شود، در یکی از شماره‌های اخیر خود مقاله‌ای تحت عنوان «احیای برده‌ داری پیش از قیام قیامت» منتشر کرد که نویسنده در آن اقدام به آوردن و ذکر توجیهاتی دینی و مذهبی برای احیای نظام برده داری پیش از قیام قیامت است.

نویسنده مقاله در ادامه رسما به وجود نظام برده داری نزد داعش و به اسارت گرفتن زنان و کودکان ایزدی اعتراف و تاکید می‌کند، آنها مشرک و کافر هستند.

در این ارتباط شاهدان عینی از اهالی شهر رقه تصریح می‌کنند که داعش طی هفته‌های گذشته اقدام به انتقال صدها جوان، نوجوان و کودک ایزدی که اغلب آنها پدر و مادر خود را از دست داده و اصطلاحا یتیم هستند، به پایگاه‌های ویژه آموزشی در خارج از شهر رقه کرد.

این شاهدان تاکید می‌کنند که انتقال این افراد که اغلب آنها را کودکان ایزدی تشکیل می‌دهند، با هدف جدا کردن آنها از دنیای بیرون و قطع ارتباط آنها با جهان خارج صورت می‌گیرد تا تحت دوره‌های آموزشی ویژه‌ای قرار گیرند که مهمترین هدف آنها شستشوی مغزی این کودکان و آموزش فنون و راه‌های قتل و کشتار و ذبح است.

منابع محلی مذکور می‌افزایند: این کودکان برای بنای آینده داعش آموزش داده می‌شوند و در آینده آنها همچون بمب‌های متحرکی خواهند بود که ممکن است در هر بازار یا خیابانی منفجر شوند.

بخشی از این کودکان در واقع کودکان به دنیا آمده توسط بیوه زنانی هستند که همسران آنها در صفوف داعش در عراق از سال 2008 میلادی به هلاکت رسیده‌اند و داعش آنها را «کودکان البغدادی» می‌نامد.

گروه تروریستی تکفیری داعش تاکید بسیاری دارد که این بیوه زنان را بار دیگر و مجدد به ازدواج عناصر تکفیری خود درآورد تا به این ترتیب آینده خود را با به دنیا آوردن کودکانی از نسل و سلاله آنها حفظ کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها