امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۰۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120066
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در حاشیه مراسم بزرگداشت شهید شوشتری، با حضور ...

به گزارش خبرنگار دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در حاشیه مراسم بزرگداشت شهید شوشتری، با حضور در در جمع خبرنگاران، گفت: وضعیت مناطق مرزی کشور خوب است و شاهد وحدت خوبی در شرق و خصوصا استان سیستان و بلوچستان هستیم.

وی همچنین درخصوص وضعیت این مناطق  اظهار داشت: وضعیت منطقه به برکت خون شهیدان خوب است و وضعیت بسیار خوبی در شرق کشور و سیستان برقرار است.

پاکپور ادامه داد: اخیرا شاهد حوادثی در مرزها بودیم  که این موضوع به دلیل ناامنی در کشورهای شرقی است اما بسیجیان بلوچ مرزبان شده‌اند و جلوی این اقدامات را گرفته‌اند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه همچنین تصریح کرد: متاسفانه پاکستانی‌ها در مرزها کنترلی ندارند و مرزها رها شده است اما در ایران آرامش خوبی در مرزها داریم.

پاکپور افزود: ما تا یک زمانی این اقدامات تروریستی را تحمل می‌کنیم اما حق خود را محفوظ می‌دانیم که این حرکات را در هر نقطه‌ای خشک کنیم.

وی بر همین اساس تاکید کرد: در آن سوی مرزها تیراندازی صورت می‌گیرد اما ما کنترل کاملی به مرزهای خود داریم. برخی حوادث در خارج از مرزها علیه ما صورت می‌گیرد که اگر ادامه یابد هر کجا که باشد با آن برخورد می‌کنیم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران در ادامه گفت: اطلاعات مربوط به ورود تروریست‌ها به کشور را به مسئولان دیپلماسی و سیاست خارجی کشور  منتقل کردیم و از آنها می‌خواهیم که با شدت با این موضوع برخورد کنند.

وی گفت: ایران اعلام آمادگی می‌کند که با پاکستان در راستای ایجاد امنیت در مرزها همکاری کند.

پاکپور با اشاره به تحولات و اتفاقات عراق افزود: اشراف کامل اطلاعاتی بر تحرکات درون عراق، حتی در عمق این کشور داریم و آماده ایم تروریسم را در هر نقطه ای بخشکانیم.

پاکپور همچنین گفت: در پایان سال جاری رزمایش نیروی زمینی سپاه برگزار می‌شود، گفت: این رزمایش مشترک نیست و برنامه‌ای برای برگزاری رزمایش مشترک نداریم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه در پاسخ به سوالی درباره رابطه میان داعش و گروهک های تروریستی شرق کشور گفت: این رابطه وجود ندارد و ما فعلا شواهدی دال بر این موضوع نمی‌بینیم اما ممکن است این ارتباط در آینده بر قرار شود.

پاکپور با بیان اینکه امروز ترکیه در سیاست سردرگم شده است، اظهار داشت: آنها تانکهای خود را برای حوادث کوبانی آماده کردند اما باز هم نمی‌دانند چه بکنند.

وی افزود: حمایت گذشته ترکیه از این گروهک‌ها، امروز برای آنها مشکل‌ساز شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار