امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12007
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۲
تعداد بازدید: 169
مؤید حسینی‌صدر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص تحریم 8 شرکت پتروشیمی ایران از سوی آمریکا اظهار ...

مؤید حسینی‌صدر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص تحریم 8 شرکت پتروشیمی ایران از سوی آمریکا اظهار داشت: اخیراً برای جلوگیری از درآمدهای ارزی کشور دست به اقدامات بسیاری زدند.

وی ادامه داد: تحریم شرکت‌های پتروشیمی از این دست اقدامات است و آمار و ارقام اعلام شده از درآمد ارزی پتروشیمی‌ها نشان می‌دهد آمریکایی‌ها با انگیزه این شرکتها را تحریم کردند.

حسینی صدر با بیان اینکه شرکت‌های اعلام شده دولتی نیستند و به بخش خصوصی واگذار شده‌اند گفت: آمریکایی‌ها به خاطر اینکه برخی شرکت‌های سهامدار وابسته به دولت هستند، تصمیم به تحریم این شرکتها گرفتند.

وی با اشاره به اینکه در جریان تحریم‌ها نیازمند یک دیپلماسی فعال هستیم گفت: قطعاً این موضوع را از طریق مجامع بین‌المللی پیگیری خواهیم کرد تا این موضوع حل شود.

به گزارش فارس، خبرگزاری رویترز به تازگی از تحریم 8 شرکت پتروشیمی ایران از سوی آمریکا خبر داده است.

علی‌رغم آنکه اغلب پتروشیمی‌های ایران خصوصی شده‌اند، مقامات رسمی آمریکایی که نام آنها از سوی رویترز فاش نشده، ادعا کرده‌اند درآمد ناشی از صادرات محصولات پتروشیمی دومین منبع درآمد ایران پس از نفت برای توسعه برنامه هسته‌ای است.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها