امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120081
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس‌جمهور روز دوشنبه در

به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس‌جمهور روز دوشنبه در نشست علمی- تخصصی «زنان و توازن مشارکتهای اقتصادی و استراتژی‌های جمعیتی» که در محل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و با حضور مسئولان و اعضای اتحادیه زنان چین و جمعی از زنان فعال کشورمان برگزار شد، اظهارداشت: نیت تمام ایرانیان این است که در تعامل با جهانیان بر مبنای صلح و دوستی و عدالت قدم بردارند.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور با اشاره به تعامل چین با ایران، ایجاد واحدهای پولی غیر از دلار بین ایران و چین را موجب کمک به اقتصاد دو کشور دانست.

وی در بخش دیگر سخنانش به نقش دو کشور در حفظ ثبات و امنیت در منطقه اشاره کرد و گفت: زنان ایرانی و چینی می‌توانند در انتقال فرهنگ نوعدوستی و صلح دوستی به جهان مثمر ثمر باشند.

امین‌زاده به فرهنگ و تمدن غنی و باستانی ایران و چین اشاره کرد و با یادآوری تاریخ مبادلات اقتصادی ایران و چین در طول جاده ابریشم، پیشنهاد داد زنان دو کشور نسبت به فعال کردن فضای مجازی جاده ابریشم اقدام کنند و ایران و چین به عنوان دو بخش متمدن، حرف اول را در جهان بزنند.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور با یادآوری پیشرفت‌های علمی و تکنولوژیکی ایران و چین، تصریح کرد: ایران و چین در عین کسب این پیشرفت‌ها، به هویت مردم به عنوان سرمایه معنوی اهتمام داشته‌اند و اجازه نداده‌اند که نقاط ضعف و عادات ناپسند فرهنگی از بیرون به فرهنگ اصیل ایران و چین ضربه بزند.

امین‌زاده با تاکید بر دغدغه حفظ کرامت زنان در عرصه‌های مختلف اعم از اقتصادی، سیاسی و اجتماعی، خاطر نشان کرد: زنان آسیایی به طور عام و زنان چینی و ایرانی به صورت خاص معتقدند که گروه‌های دولتی و غیردولتی باید درخصوص تکریم بنیان خانواده فعال باشند و در عین تکریم خانواده، به فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی بپردازند تا نه تنها خود بلکه کشورشان از توسعه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی بهره ببرند.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به حضور چشمگیر زنان ایرانی و چینی در عرصه‌های مختلف تولید، بر مبادلات فرهنگی و اقتصادی زنان دو کشور تاکید کرد و گفت: زنان ایران و چین می‌توانند در انتقال فرهنگ غنی دو کشور و ترویج زبان فارسی و چینی نقش آفرین باشند.

امین‌زاده در بخش دیگر سخنانش با یادآوری بدیهی بودن حق مالکیت زنان در اسلام ،‌گفت: زنان در ایران در فعالیت‌های اقتصادی خود امکان انعقاد قرارداد، تعاملات شرکتی و دسترسی به شبکه‌های پولی و بانکی دارند.

وی خاطر نشان کرد: زنان ایرانی در بخش‌های کشاورزی،‌ اقتصادی و صنعتی می‌توانند با همتایان خود در چین ارتباط داشته و به تقویت توانمندی زنان آسیایی نیز بپردازند، همچنین برگزاری نشست‌های تخصصی حقوقی و اقتصادی با همکاری اتاق‌های بازرگانی دو کشور و تشکیل کارگاه‌های آموزشی شیوه مشارکت در بخش کشاورزی و صنعت و همچنین کارگاه‌های شیوه مذاکرات اقتصادی و حقوقی برای زنان ایران و چین می‌تواند در دستور کار باشد.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور افزود: امروزه در جهان در هیچ کشوری نمی‌توانیم ببینیم که سطوح مدیریتی بالایی را به زنان اختصاص داده باشند؛ از این رو باید اقداماتی صورت گیرد که برای بانوان شایسته ایران و چین امکانات مدیریتی فراهم شود.

ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز در آغاز این نشست با تاکید بر کرامت محوری در اسلام، رشد شاخص‌های متعارف اجتماعی در کشورمان را بیانگر پیشرفت شتابان زنان دانست و به برخی از این شاخصه ها اشاره کرد و گفت: 60 درصد دانشجویان دانشگاه‌ها را بانوان تشکیل می دهند و همچنین شاخص امید به زندگی برای مردان 72 سال و برای زنان 74 سال است که این رقم تفاوت بسیار زیادی با پیش از انقلاب اسلامی دارد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها