امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120083
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت الله محمدعلی علوی‌گرگانی ظهر امروز در دیدار با فرماندهان مراکز آموزشی نیروی انتظامی، با اشاره ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت الله محمدعلی علوی‌گرگانی ظهر امروز در دیدار با فرماندهان مراکز آموزشی نیروی انتظامی، با اشاره به اینکه اولیا خدا ترس و غمی ندارند اظهار کرد: زمانی که مومنان به خداوند و پیامبرانش ایمان داشته باشند دیگر هیچ ترس و غمی از روز جزا ندارند.

وی افزود: مردم باید بدانند که زندگی تنها به این دنیا محدود نمی‌شود و پس از مرگ روز محاسبه اعمال و دنیای آخرتی نیز وجود دارد که در این روز نیکوکار از گناهکار تفکیک داده می‌شود.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه برخی از افراد به دنیای پس از مرگ اعتقاد دارند گفت: برخی از افراد نیز به دنیای پس از مرگ اعتقاد ندارند که باید به این افراد گفت بسیاری از اتفاقاتی که در جهان هستی رخ می‌دهد دیدنی نیستند اما به آنها اعتقاد داریم.

این مرجع تقلید تصریح کرد: افرادی که به روز آخرت ایمان ندارند در جهان هستی دچار جنایت می‌شوند و با تشکیل و عضویت در گروهک‌های تکفیری و سلفی مختلف جنایت‌های هولناکی را مرتکب می‌شوند.

آیت الله علوی‌ گرگانی با اشاره به هدف حضور پیامبران در میان مردم گفت: خداوند پیامبران را به میان مردم فرستاد تا آنها را هدایت و پیشه کردن تقوای الهی را به آنها گوشزد کند و از سوی دیگر به مردم متذکر شوند که پس از مرگ اعمالشان مورد محاسبه قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر که امام عصر(عج) از دیده‌ها غایب هستند و مردم نمی‌توانند با چشم جسم خداوند را ببینند آیا می‌توانند وجود خداوند و امام عصر(عج) را انکار کنند در حالی که مومن هستند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه مردم برای ایمان آوردن از حضور پیامبران در میان خودشان نبش قبر نمی‌کنند گفت: مردم با توجه به آیات قرآن کریم و نشانه‌های هستی به خداوند و پیامبران ایمان می‌آورند.

این مرجع تقلید بیان کرد: متاسفانه برخی از افراد به دلیل نداشتن ایمان و نداشتن اعتقاد به روز آخرت، وجود خداوند را انکار کرده و ادعا می‌کنند که این سخنان تنها ادعای از سوی طلاب و علما است.

آیت الله علوی‌گرگانی با اشاره به اینکه اولیا خداوند در دنیا با پروردگار ارتباط برقرار می‌کنند گفت: محبان خداوند با توجه به ارتباطی که با خداوند برقرار کرده‌اند در زندگی و لحظه مرگ هیچ گونه هراس و غمی ندارند.

وی ابراز کرد: انسان‌ها برای اینکه از دوستداران و اولیا خداوند باشند باید تقوای الهی پیشه کنند که برای رسیدن به این امر تنها دوری از گناه، عدم ترک واجبات و حفظ ایمان شرط است.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه برخی از طلاب پس از پایان درس طلبگی از مسیر صحیح خارج شده‌اند گفت: این طلاب گمان می‌کنند که در زمان طلبگی انسان‌های نادانی بودند و حال که از مسیر الهی خارج شده‌اند انسان‌های عاقلی هستند که می‌توان گفت این افراد هیچ‌گاه عاقبت به خیر نخواهند شد.

این مرجع تقلید تصریح کرد: همه مومنان باید دعا کنند که جزو گروه عاقبت به خیران باشند تا رضای خداوند را بتوانند کسب کنند و در بهشت خداوند از نعمت‌های الهی استفاده کنند.

آیت الله علوی‌گرگانی بیان کرد: هیچ مومنی تا لحظه مرگ نمی‌تواند ادعای مومن بودن را داشته باشد و بگوید که بهترین نقطه بهشت را خداوند از آن او می‌کند.

انتهای پیام/78019/ح40/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها