امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۲۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120084
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 72
به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام علی یونسی در دیدار یوهانس دوما سفیر ...

به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام علی یونسی در دیدار یوهانس دوما سفیر هلند با تاکید بر وجود توجه ویژه نسبت به رعایت حقوق اقلیت های دینی و مذهبی در ایران گفت: اقلیت‌های دینی و مذهبی در ایران هم در مراکز حکومتی مثل مجلس شورای اسلامی حضور دارند و هم مانند سایر مردم ایران از آزادی های دینی و مدنی برخوردارند.

وی با بیان اینکه در طول تاریخ بین مردم ایران بردباری مذهبی و زندگی مسالمت آمیزی پی‌ریزی شده که همچنان ادامه دارد، اظهار داشت :در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیز حقوق اقلیت ها به بهترین وجه تضمین شده است.

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی با بیان اینکه امروز اقلیت‌های دینی و مذهبی در ایران بدون کوچکترین حساسیتی بصورت مسالمت آمیز در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند، اظهارداشت: اگر در اروپا یهودی کشی وجود داشته است اما در تاریخ ایران سابقه نسل کشی، مذهب کشی و قوم کشی وجود ندارد و این نشان دهنده فرهنگ متعالی و باسابقه ملت ایران است.

وی افزود: در تهران بیش از 30 کلیسا و کنیسه وجود دارد که نسبت به جمعیت آنان در دنیا بی نظیر است.

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی خطاب به سفیر هلند گفت: اشتباهی که در اروپا صورت می‌گیرد این است که وجود محدودیت‌های مذهبی در کنار آزادی‌های بی حد و مرز موجب ظهور خشونت های مذهبی شده است به همین دلیل است که تعداد زیادی از شهروندان شما به گروه های تندرو تروریستی از جمله داعش پیوسته اند و این نگرانی وجود دارد که گروه های تندرو مسیحی هم ایجاد شود.

حجت الاسلام یونسی تصریح کرد : دولت هلند نباید اجازه دهد که از شهروندانش ، افردی به گروههای تروریستی ملحق شود چرا که بدون تردید این افراد در آینده به خطری بزرگ برای این کشور تبدیل خواهند شد و برای مقابله با آنها پیشنهاد می‌کنم به گروه‌ها و جریانات مسلمان معتدل آزادی عمل بیشتری داده شود.

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی وجود گروه‌های تندرو و تروریستی مانند داعش، بوکوحرام و القاعده را ناشی از سیاست‌های تبعیض آمیز غرب مخصوصا در رابطه با رژیم صهیونیستی دانست و اظهار داشت: ظهور گروه‌های تندرو بیش از هر عاملی نتیجه تحقیر غرب در مورد مسلمانان است که نمونه آن حمایت بی حد و مرز و مطلق از رژیم صهیونیستی است چرا که وجود این رژیم نژاد پرست و ادامه حمایت از آن بارزترین اقدام ضد بشری است.

وی خاطرنشان کرد: کشورهای غربی از جمله اروپایی‌ها در مقطعی از صدام حمایت کردند و سلاح های ممنوعه و شیمیایی را در اختیارش قراردادند که بواسطه آن همه گروه‌ها و اقوام ایرانی صدمه دیدند و امروز هم به بهانه پوچ هسته ای ،تحریم را اعمال کرده اند که در اینجا هم، مردم عادی از جمله اقلیت ها و اقوام مذهبی بیشترین آسیب را متحمل می شوند لذا اگر واقعا دغدغه حقوق بشر دارند باید در رفتار خود تجدید نظر کنند.

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی تصریح کرد:دنیای غرب باید در موضوع مقابله با گروه های تروریستی با ایران همکاری کند تا ریشه افراطی‌گری از بین برود.

حجت الاسلام یونسی همچنین با تجلیل از اقدامات هلند در راستای ایجاد شرایط مناسبی برای مسلمانان بر تقویت همکاری های دو کشور تاکید کرد و گفت: در دولت روحانی شرایط مناسبی ایجاد شده که دو کشور در زمینه اقتصادی و فرهنگی روابط و مناسبات خود را ارتقا دهند.

یوهانس دوما سفیر هلند نیز در این دیداربا بیان اینکه دولت هلند در مسیر بهبود روابط و همکاری با جمهوری اسلامی ایران فعال است ،گفت: با برطرف کردن موانع موجود بدنبال افزایش سطح روابط آمستردام- تهران به ویژه در عرصه اقتصادی هستیم.

سفیر هلند همچنین با اشاره به اقدمات کشورش برای کنترل و مقابله با ظهور افراطی گری گفت: افراطی گری بین جوانان به اوج رسیده ودر تلاش هستیم که آن را کنترل کنیم .
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها