امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۰۵:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120099
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بندرعباس، مهدی نوفرستی ظهر امروز در نشستی خبری اظهار داشت: متأسفانه طی هفته‌های اخیر، مواردی در خصوص ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بندرعباس، مهدی نوفرستی ظهر امروز در نشستی خبری اظهار داشت: متأسفانه طی هفته‌های اخیر، مواردی در خصوص تردد برخی مسافران جزایر قشم و هرمز از مبادی غیرمجاز با شناورهای غیر استاندارد به این اداره کل گزارش شده است.

وی ادامه داد: جلوگیری از تردد مسافران دریایی از مسیرهای غیرمجاز جزء وظایف سازمان بنادر نیست زیرا این سازمان اهرم‌های اجرایی قانونی برای برخورد با چنین ترددهایی که در خارج از مبادی تعریف شده مسافری به عنوان مسیرهای غیرمجاز انجام می‌شود را در اختیار ندارد.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان افزود: تردد «قایق‌های تشتی» که غالبا مخصوص امور صیادی بوده و غیر ثبتی هستند، متأسفانه در مسیرهای طولانی بین جزیره قشم و بندرعباس دیده شده و لازم است در این رابطه برخورد جدی صورت گیرد.

نوفرستی به مسافران دریایی توصیه کرد تا برای بهره‌مند شدن از مزایای یک سفر ایمن، از شناور مجاز، بندر مجاز و زمان مجاز سفر استفاده کنند.

وی مسیرهای غیرمجاز شناسایی شده در ساحل بندرعباس را مبادی 6گانه‌ای شامل جنب اسکله صیادی پشت شهر، ساحل سورو، پشت هتل هرمز، نخل ناخدا و کنار بندر شهید حقانی به مقصد قشم، درگهان، هرمز و منطقه لنگرگاه کشتی‌ها در آب‌های جنوب بندرعباس اعلام کرد.

به گفته معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در حال حاضر برای ایمنی و رفاه حال مسافران سفرهای دریایی در تمام روزهای سال، 90 فروند شناور از طریق 10 بندر مسافری مجاز استان مسافران را جابه‌جا می‌کنند.

استان هرمزگان به عنوان پایتخت مسافرت‌های دریایی کشور 98 درصد از حجم کل این مسافرت‌ها را پشتیبانی می‌کند، به طوری که هر ساله بیش از 14 میلیون مسافر از طریق بندرگاه‌های مسافری هرمزگان جابه‌جا می‌شوند.

انتهای پیام/88001/ط30/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها