امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۹:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120100
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه عصر امروز در ادامه هفتاد و یکمین نشست خبری خود ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه عصر امروز در ادامه هفتاد و یکمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در خصوص صدور بازداشت موقت برای دادستان سابق تهران، گفت: این موضوع به نظر بازپرس بستگی دارد ضمن اینکه به این بستگی دارد که قاضی توجه اتهام را براساس مستنداتی که دارد ثابت شده بداند، در صورتیکه بازپرس موافقت کند امکان بازداشت موقت وجود دارد اما در مورد وی اصلاً اطلاعی ندارم که ماجرا به چه صورت است.

دادستان تهران تاکید کرد: براساس تبصره 4 ماده 5 قانون مجازات، هرگاه میزان رشوه بیش از مبلغ 200 هزار ریال باشد در صورت وجود دلایل کافی، صدور قرار بازداشت موقت الزامی است، در مورد بحث اختلاف هم همین امر صدق می‌کند.

معاون اول قوه قضاییه در خصوص اقدامات دستگاه قضایی برای اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی گفت: چندین کار صورت گرفته که من تنها به دو مورد آن اشاره می‌کنم، یکی از این اقدامات در رابطه با مبارزه با فساد است و کسانی که فعالیت سالم اقتصادی داشته باشند نه تنها از آنها حمایت می‌شود بلکه تشویق هم می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه مبارزه با فساد امری ضروری است، گفت: اگر فساد باشد کار افرادی که اقدامات صحیح اقتصادی انجام می‌دهند به ثمر نمی‌نشیند به همین جهت ما با دولت و سایر دستگاه‌ها در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی هماهنگی داریم.

سخنگوی قوه قضاییه حمایت از فعالان اقتصادی سالم را یکی دیگر از اقدامات دستگاه قضایی عنوان کرد و گفت: اگر قوه قضاییه ببیند دستگاه‌هایی چوب لای چرخ فعالان اقتصادی سالم می‌گذارند با آنها برخورد می‌کند در هر صورت اگر جرمی واقع شود دستگاه قضایی ورود پیدا می‌کند ضمن اینکه در کمیسیون‌های ذیربطی که قوه قضاییه عضویت دارد در خصوص تحقق اقتصاد مقاومتی برنامه‌ریزی‌های خوبی صورت گرفته است.

یکی از خبرنگاران گفت که اخیراً همایش‌ها و کنگره‌هایی از سوی برخی طیف‌های سیاسی درباره احیای فتنه‌گران برگزار می‌شود که در یکی از آنها پیام یکی از سران فتنه خوانده شده که اژه‌ای در این باره گفت: من بارها گفته‌ام که قوه قضاییه در برخورد یا پیشگیری از وقوع جرم تا جایی که برایش مقدور است وظیفه تعقیب، شناسایی و برخورد دارد و اگر موضوع جنبه عمومی داشته باشد دادستان وارد می‌شود.

وی تصریح کرد: اگر چنانچه امکان داشته باشد بدانیم قرار است جرمی واقع شود حتماً از آن پیشگیری می‌کنیم و تذکرات و اقدامات عملی را در دستور کار قرار می دهیم اما نمی‌دانم در این زمینه جرمی واقع شده است یا خیر.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها