امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۹:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120101
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اراک، بهمن نامور مطلق ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی بازارچه صنایع دستی کمیجان، اظهار داشت: یکی از کارهای

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اراک، بهمن نامور مطلق ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی بازارچه صنایع دستی کمیجان، اظهار داشت: یکی از کارهای اساسی در احیای صنایع دستی راه‌اندازی بازارچه‌ها و نسل جدید بازارچه‌های صنایع دستی است.

وی تصریح کرد: کمیجان دومین شهری است که بازارچه صنایع دستی در آن کلنگ‌زنی می‌شود که امیدواریم هر چه سریع‌تر به بهره‌برداری رسیده و پشتیبان هنرمندان باشد.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: کمبود فضاهای تولیدی و بازرگانی از مشکلات هنرمندان به شمار می‌رود، می‌توان از بازارچه‌ها به عنوان نسل جدید بازارها یاد کرد.

نامور مطلق اظهار امیدواری کرد بازارچه‌ها بتوانند بخشی از هویت فرهنگی و صنعتی شهرستان‌ها را احیا کنند.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی نمایشگاه‌های صنایع دستی در مراکز استان‌ها طی سال‌های گذشته متوقف شده بود، بیان داشت: احیای نمایشگاه‌ها به عنوان بدنه‌های اصلی صنایع دستی می‌تواند به گفتمان سازی و آشنایی مردم سایر استان‌ها با هنر و صنعت هر شهرستان منجر شود.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ادامه داد: با کلنگ‌زنی بازارچه‌های خمین و کمیجان امید می‌رود دو پایگاه ارائه دهنده خدمات صنایع دستی را در استان شاهد باشیم.

نامور مطلق تأکید کرد: اگر بازرگانی رونق پیدا نکند، شاهد کاهش میزان تولید خواهیم بود.

وی با بیان اینکه با ایجاد بازارچه‌های صنایع دستی علاوه بر چرخش مالی، فضای هویتی هم مطلوب می‌شود، گفت: بازارچه‌های صنایع دستی می‌تواند معرف هنر، صنایع دستی و ظرفیت‌های گردشگری هر شهرستان باشد.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور افزود: استان مرکزی از جایگاه ویژه‌ای از لحاظ صنایع دستی برخوردار است، ولی متأسفانه از این ظرفیت به خوبی استفاده نشده است که این امر به تدابیر ویژه از سوی مسئولان استانی نیاز دارد.

نامور مطلق اظهار کرد: هنرمندان با توجه به قرار گرفتن در شرایط تحریم از میدان رقابت خارجی جا مانده‌اند که باید بکوشیم با رقابت عادلانه و توازن در میان صادرات و واردات بازار صنایع دستی داخلی را رونق بخشیم.

وی با اشاره به اینکه در تجارت صنایع دستی تجارت اقتصادی مد نظر نیست، بیان کرد: در این مهم توسعه گردشگری و رونق فرهنگی مورد توجه سازمان میراث فرهنگی قرار دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی نیز با اشاره به ایجاد بازارچه کمیجان ادامه داد: برای فاز اول این بازارچه 650 متر زمین در نظر گرفته شده که در ادامه تا دو هزار متر افزایش خواهد یافت.

سید محمد حسینی افزود: در این بازارچه 50 غرفه ایجاد و برای 50 نفر فرصت شغلی جدید ایجاد خواهد شد.

به گفته وی؛ در غرفه‌های این بازارچه محصولات صنایع‌ دستی با قیمتی ارزان‌تر از دیگر بازارها به مشتریان عرضه خواهد شد.

انتهای پیام/87002/ذ30/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها