امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۰:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120103
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه عصر امروز در هفتاد و یکمین نشست خبری خود با ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه عصر امروز در هفتاد و یکمین نشست خبری خود با اعلام این مطلب افزود:‌ حفاظت قوه قضاییه کاملاً قانونی است و پرونده‌هایی که مربوط به دستگاه قضایی است برای تحقیقاتی با نظر قاضی به حفاظت قوه قضاییه ارجاع می‌شود.

وی افزود: قوه قضاییه لایحه‌ای برای پلیس قضایی تهیه کرده است و هنوز معطل مانده و به آن رسیدگی نشده است.

اژه‌ای در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه چرا قضات از اعمال مجازات‌هایی که در قانون مجازات اسلامی آمده است، واهمه دارند، گفت: قضات در استفاده از قوانین مجازات اسلامی نه واهمه دارند و نه می‌ترسند بلکه آنها آیین‌نامه‌هایی دارد که برخی از آیین‌نامه‌ها هنوز نوشته نشده است همچنین باید زمینه اجرای آن مجازات فراهم باشد به عنوان مثال گاهی ابزار یا محیطی برای اجرای آن وجود ندارد.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: گاهی قضات دنبال این هستند که مجازات جایگزین حبس را اجرا کنند و البته در زمینه تبدیل مجازات‌ها به جزای نقدی اثر بازدارندگی جرم از بین می‌رود.

اژه‌ای درباره دادگاه «م - ه» اظهار داشت: این دادگاه چون غیر علنی است هیچ‌کس حق ندارد از محتوای آن حرفی بزند و اینکه پرونده علنی یا غیر علنی برگزار شود به تشخیص قاضی است. همچنین ممکن است در بعضی از پرونده‌ها چند جلسه علنی و چند جلسه غیر علنی برگزار شود و تمام این مسائل به تشخیص قاضی است.

وی افزود: امروز نهمین جلسه برگزار شد و میزان جلسات هم مشخص نیست همچنین دادگاه تلاش می‌کند که پرونده را با دقت دنبال کند.

سخنگوی قوه قضاییه در خاتمه به برگزار نشدن 4 ماهه جلسه شورای عالی فضای مجازی اشاره کرد و گفت: موضوعاتی که مربوط به شورا است ما نمی‌توانیم پاسخ بدهیم اما اگر به آن چیزی که خودشان تصویب کردند و آن برگزاری جلسات ماهانه شورای عالی فضای مجازی است پایبند باشند خیلی خوب است. همچنین ما به عنوان قوه قضاییه هم در زمینه پیشگیری و هم در زمینه برخورد موظفیم که جلوی فساد را بگیریم و مهم نیست که این جرم در فضای مجازی یا غیر آن رخ دهد. همچنین باید تلاش کنیم هیچ سایتی فیلتر نشود و موارد فساد آن برطرف شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار