امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۸:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120104
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، پروین لایق ظهر امروز در همایش کشوری پیشگیری از پوکی استخوان، در هتل پارس مشهد، با تأکید بر اینکه

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، پروین لایق ظهر امروز در همایش کشوری پیشگیری از پوکی استخوان، در هتل پارس مشهد، با تأکید بر اینکه پیشگیری بر درمان اهمیت دارد، اظهار کرد: در پیشگیری اولیه ذخیره استخوان قبل از کاهش توده استخوانی حفظ می شود اما در پیشگیری ثانویه جلوگیری از شکستگی بعد از کاهش توده استخوانی ضروری است.

وی ادامه داد: در پیشگیری سوم جلوگیری از شکستگی مجدد بعد از شکستگی اول اهمیت دارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: در دوران کودکی و بلوغ باید به فکر افزایش ذخیره استخوان بود و در سنین بالاتر جلوگیری از کاهش ذخیره استخوانی اهمیت دارد.

وی لبنیات را منبع مناسب کلسیم دانست و عنوان کرد: سبزیجات با برگ‌های تیره، کنسرو سالمون، غلات غنی شده با کلسیم و آب پرتقال منابع سرشار از کلسیم هستند.

لایق به آمار بالای افرادی که کمبود ویتامین D دارند اشاره کرد و بیان داشت: 50 درصد افراد زیر 40 سال با کمبود ویتامین D مواجهه هستند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه بیشترین مکمل‌ها کربنات کلسیم است، عنوان کرد: میزان کلسیم در روز برای افراد 9 تا 18 سال 1200 الی 1300 میلی گرم، افراد 18 تا 50 سال یک هزار میلی گرم و برای افراد بالای 50 سال هزار و 400 تا هزار و 500 میلی گرم است.

وی در ارتباط با کسانی که ناراحتی کلیه دارند، گفت: این افراد باید در مصرف مکمل‌ها احتیاط کنند و ویتامین D را به طور طبیعی دریافت کنند.

لایق به نقش ورزش در پیشگیری از بیماری پوکی استخوان اشاره کرد و افزود: ورزش از دوران جوانی به شکل مداوم باید صورت گیرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: هورمون درمانی نیز یکی از راه‌های پیشگیری از این بیماری است.

وی در پایان یادآور شد: افزایش سن، سابقه شکستگی قبلی، سابقه شکستگی هیپ در والدین و مصرف سیگار و الکل از عواملی هستند که احتمال ابتلا به پوکی استخوان را تشدید می کنند.

انتهای پیام/70005/صا30/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار