امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120107
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سیدتقی نوربخش در مراسم تجلیل از بازنشستگان برگزیده ملی که به مناسبت 25 ذی‌الحجه (روز خانواده) و تکریم بازنشستگان) با ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سیدتقی نوربخش در مراسم تجلیل از بازنشستگان برگزیده ملی که به مناسبت 25 ذی‌الحجه (روز خانواده) و تکریم بازنشستگان) با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از بازنشستگان برگزار شد، اظهار داشت: نظام سلامت یکی از ارکان حوزه اجتماعی محسوب می‌شود که در کمتر از یک سال گذشته رئیس جمهور به وعده های خود در حوزه سلامت خبر کرده است.

وی با بیان اینکه در یک سال گذشته بیش از 10 هزار میلیارد تومان در بخش درمان هزینه شده است، گفت:‌ امروزه وضعیت بخش درمان علی‌رغم مشکلاتی که وجود دارد، قابل قیاس با یک سال گذشته نیست و این درحالی است که حجت‌الاسلام روحانی رئیس جمهور کشورمان به وعده‌های خود تا حدودی عمل کرده است که البته این راه ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه هزینه پرداختی از جیب مردم نسبت به گذشته به شدت کاهش پیدا کرده است، گفت: امروزه در مراکز دولتی و دانشگاهی پرداخت از جیب مردم به کمتر از 10 درصد رسیده است و این درحالی است که قرار است از 15 آبان ماه فرانشیز برای شهرنشینان 6 درصد و برای روستائیان 3 درصد محسوب شود.

نوربخش ادامه داد: درحال حاضر 39 میلیون و 500 هزار نفر از جمعیت کشور تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند و این درحالی است که از این میان 4 میلیون و 500 هزار نفر مستمری‌بگیر اصلی با اعضای خانواده‌هایشان از خدمات حوزه درمان و مستمری تأمین اجتماعی بهره می‌برند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: متاسفانه در دولت گذشته (نهم و دهم) شرایط مالی ناخوشایندی در تامین اجتماعی وجود داشت و این درحالی بود که این سازمان در سال گذشته با 5 هزار میلیارد تومان کسری روبرو بود.

نوربخش خاطرنشان کرد: سازمان تامین اجتماعی با توجه به همین شرایط در سال جاری اقدام به افزایش 25 درصدی حقوق بازنشستگان کرد و این درحالی بود که این افزایش مستمری از ابتدای فروردین ماه اعمال شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در ادامه با اشاره به اینکه این سازمان همراه با سایر سازمان‌های بیمه‌ای در طرح تحول سلامت حضور مفیدی را داشته است، گفت: بیمه شدگان تامین اجتماعی برای نخستین بار از منابع عمومی در بخش درمان با اجرای طرح تحول سلامت استفاده خواهند کرد.

نوربخش اضافه کرد: تا پایان سال پرداختی از جیب مستمری بگیران تامین اجتماعی در مراکز دانشگاه‌ها به صفر خواهد رسید.

وی همچنین از برنامه ‌های این سازمان در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی خبر داد و گفت:‌برگزاری سفرهای زیارتی و سیاحتی و همچنین افزایش تسهیلات در این بخش یکی دیگر از اقدامات انجام شده از سوی سازمان تامین اجتماعی محسوب می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها