امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120110
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار بهداشت ودرمان فارس، شهرام رفیعی فر در جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات افزود: با تاکید بر گسترش فرهنگ خود مراقبتی در بین شهروندان و ...

به گزارش خبرنگار بهداشت ودرمان فارس، شهرام رفیعی فر در جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات افزود: با تاکید بر گسترش فرهنگ خود مراقبتی در بین شهروندان و نیز برای جلوگیری از رفتارهای پرخطر مانند استعمال دخانیات در مدارس بهتر است بخشی از آموزش در قالب مسابقات فرهنگی و جشنواره های آموزشی به صورت جدی در سطح کلان کشور برگزار شود.

وی ادامه داد: در مدارس با ایجاد تشکل های مختلف، به دنبال تدوین محتوای آموزشی که دارای انعطاف پذیری بالاتری نسبت به گذشته باشد، هستیم تا از طریق دانش آموزان و با کمک تمام دست اندرکاران بخش آموزش و پرورش، آموزش مبارزه با استعمال دخانیات را به صورت هدفمند اجرا کنیم.

مدیر کل دفتر آموزش بهداشت و ارتقای سلامت وزارت بهداشت با تاکید بر همکاری این جمعیت در رابطه با طراحی و تدوین این بسته آموزشی افزود: در حال حاضر ما در انتظار تهیه بسته آموزشی که شامل کتابچه، نمایشگاه ، انیمیشن و غیره توسط این جمعیت هستیم، تا آن را با همکاری آموزش و پرورش و سمن مبارزه با استعمال دخانیات در سطح مدارس کشور عملیاتی کنیم.

رفیعی فر گفت: باید تلاش کرد که مردم برای کنترل سلامت خود به سطحی از دانش، نگرش، مهارت و صلاحیت برسند، لذا برای تحقق این امر علاوه بر همکاری سازمان و ارگان های مربوطه، رسانه های جمعی، به خصوص سازمان صدا و سیما نیز می توانند نقش موثرتری را در نهادینه کردن فرهنگ آموزش سلامت در سطح کلان کشور ایفا کنند.

محمدرضا مسجدی، دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران نیز علاوه بر اعلام آمادگی هر گونه همکاری در این زمینه با وزارت بهداشت و نیز سازمان آموزش و پرورش گفت: ما نیز به وسیله طرح پاد (آموزش در مدارس) که چند سالی است بخشی از آن در برخی از مدارس در حال اجراست، می توانیم علاوه بر دانش آموزان، اولیا و مربیان، حتی محله ها را نیز در بحث آموزش سلامت در حوزه مبارزه با استعمال دخانیات درگیر کنیم و به امید روزی که در شهری بدون دخانیات و دود زندگی کنیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها