امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120115
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس همزمان با برگزاری مراسم تجلیل از بازنشستگان برگزیده ملی که به مناسبت 25 ذی‌الحجه روز خانواده و تکریم بازنشستگان برگزار ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس همزمان با برگزاری مراسم تجلیل از بازنشستگان برگزیده ملی که به مناسبت 25 ذی‌الحجه روز خانواده و تکریم بازنشستگان برگزار شد پیام حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور توسط مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی قرائت شد.

در این پیام آمده است: خانواده، بنیان آرامش، امیدواری و هویت انسان ایرانی - اسلامی است و ثبات فرد و جامعه در ایران در گرو تحکیم و تکریم خانواده است. هر گامی که به سوی تقویت بنیان خانواده برداریم، روزنه امیدی برای آرامش خاطر جامعه برداشته‌ایم و چشم‌انداز امید‌بخش‌تری برای زیست فردی و اجتماعی خلق نموده‌ایم. اختصاص روزی به تکریم خانواده وسیله‌ای است تا همواره این مهم را به یاد داشته باشیم.

بازنشستگان جامعه نیز که اغلب در شمار سالمندان هستند، تبلور تجربه و ستون عاطفی و اجتماعی خانواده‌اند و به واقع میزان انسانی بودن هر جامعه‌ای را نیز می‌توان در شیوه مواجهه با سالمندان و بازنشستگان آن جامعه دریافت. از طرفی سالمندان و بازنشستگان ستون‌های تحکیم و گرد هم آمدن اعضای خانواده‌اند.

همه ما وظیفه داریم برای داشتن جامعه‌ای با آرامش خاطر، نیازمند که در آن همه گروه‌های سنی خانواده از کودکان و سالمندان بتوانند در کنار یکدیگر تجربه لذت‌بخشی از هم‌زیستی، به اشتراک‌گذاردن تجربه‌ها و چشیدن خاطرات لحظات مشحون از دوستی و عاطفه داشته باشند، تلاش کنیم این مهم بدون برنامه‌ریزی و شناخت تهدید‌ها و فرصت‌های پیش روی جامعه ایرانی و بالاخص سالمندان و بازنشستگان ممکن نیست.

دولت تدبیر و امید نیز در کنار مردم و سایر اجزای جامعه، تلاش برای ساختن جامعه‌ای امن‌تر و تضمین چشم‌اندازی امید‌بخش‌تر برای خانواده را وظیفه خویش می‌داند و بر عهدهی که با مردم برای کمک به برپا داشتن چنین جامعه‌ای بسته پایبند است.

بر همین اساس دولت تدبیر و امید از ابتدای کار کوشیده است با ارتقای سطح ارائه خدمات به بازنشستگان، زحمات ایشان برای جامعه ایرانی را ارج نهد، تلاش برای رفع مشکلات صندوق بازنشستگی و همچنین ارتقای سطح خدمات درمانی ارائه شده به همه اقشار جامعه و از جمله بازنشستگان بخشی از این تلاش‌ها بوده است.

اکنون نیز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین شورای عالی رفاه می‌خواهم تا با تمام توان نسبت به بهبود وضعیت صندوق‌های بازنشستگی اقدام نمایند تا با چشم‌انداز تامین اجتماعی روشن‌تری پیش روی بازنشستگان و خانواده‌های ایشان باشد.

همچنین ضروری است این دو نهاد و شورای عالی سالمندان برنامه‌ریزی جدی برای مواجه شدن با مسئله سالمند شدن جامعه ایرانی و تضمین کیفیت زندگی بهتر برای سالمندان در آینده انجام دهند و امید دارم در سایه این اقدامات و تلاش‌های همه بخش‌های دولت و جامعه به جایی برسیم که در عمل تکریم‌کننده خانواده و بازنشستگان باشیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار