امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۸:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120121
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر در این مراسم که با حضور معاون امور بین الملل ستادحقوق بشر، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر در این مراسم که با حضور معاون امور بین الملل ستادحقوق بشر، برخی از مسئولین قضایی و وزارت امورخاجه کشورمان برگزار شد جایزه 30 هزار یورویی حقوق بشر اسلامی به ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی و سامانی نماینده جنبش اسلامی حماس به نیابت از رئیس بیمارستان کودکان النصر غزه اعطا شد تا همانگونه که پیشتر نیز اعلام شده بود صرف کمک به کودکان زخمی از جنایات رژیم صهیونیستی در غزه شود.

در این مراسم کاظم غریب آبادی معاون امور بین الملل ستاد حقوق بشر در تشریح این اقدام گفت: این اولین باری است که ستاد حقوق بشر تصمیم گرفته است در راستای ترویج اهداف واقعی حقوق بشر چنین جایزه ای را اعطا کند. این گونه جایزه ها از سوی برخی از کشورهای غربی هم اهداء می شود ولی بر مبنای سیاسی و مغرضانه به سازمان ها و افرادی تعلق می گیرد که نقشی هم در حقوق بشر ندارند.

غریب آبادی افزود: ستاد حقوق بشر در راستای کنار زدن اینگونه تبعیض های سیاسی، طرح جایزه را مطرح نمود تا بر یک مبنای منطقی به مسلمانانی که حقوق آنان نقض شده یا افراد و سازمان هایی( مسلمان یا غیرمسلمان) که با نقض حقوق بشر مسلمانان مبارزه می کنند یا به مسلمانان خدمات انسانی ارزشمندی ارائه می کنند، اهداء گردد.

معاون امور بین الملل ستاد حقوق بشر گفت: جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه علیه مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین که بازتابی از چهره متناقض مدعیان حقوق بشر دنیای امروز است ما را برآن داشت تا اولین جایزه حقوق بشر اسلامی را به فلسطین اختصاص دهیم و پس از طرح این موضوع در کمیته تعیین مصداق و انتخاب برنده جایزه حقوق بشر اسلامی مقرر شد که این جایزه به کودکان غزه تعلق گیرد و بیمارستان کودکان النصر و رئیس آن که خدمات زیادی را به این کودکان بی پناه ارائه کرده بود برای این منظور انتخاب شد.

غریب آبادی با اشاره به اینکه در جنایات اخیر رژیم صهیونیستی بیش از 2600 نفر از مردم بی گناه غزه کشته شدند که 75% آن ها را زنان و کودکان تشکیل می دادند گفت: مکانیسم های حقوق بشری و کشورهای مدعی حقوق بشر نه تنها هیچ اقدامی برای توقف این جنایات انجام ندادند بلکه حمایت های نقدی و غیرنقدی از تجهیز مسلحانه تا کمک های چند صد میلیون دلاری هم بعمل آوردند و رژیم صهیونیستی را به ادامه اقدامات وحشیانه خود تشویق کردند.

وی در ادامه با تاکید براینکه رژیم صهیونیستی در نوار غزه نمایشگاهی از نقض فاحش و جدی ابعاد و اصول حقوق بشر و حقوق بین المللی بشردوستانه که در تاریخ بی سابقه بود برپا کرده بود گفت: جمهوری اسلامی ایران همیشه بر اساس سیاست ها و مواضع اصولی خود حامی و مدافع حقوق فلسطین و آرمان های این کشور بوده و خواهد بود و تلاش های خود را نیز برای اصلاح فرایندهای اشتباه در مکانیسم های حقوق بشری و مقابله با شعارهای دروغینی که برخی از این کشورها در حمایت از حقوق بشر می دهند ادامه خواهد داد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها