امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۹:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120122
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار قضایی فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در مراسمی که با حضور معاون امور بین الملل ستادحقوق بشر، برخی از ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در مراسمی که با حضور معاون امور بین الملل ستادحقوق بشر، برخی از مسئولین قضایی و وزارت امورخاجه کشورمان برگزار شد جایزه 30 هزار یورویی حقوق بشر اسلامی به ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی و سامانی نماینده جنبش اسلامی حماس به نیابت از رئیس بیمارستان کودکان النصر غزه اعطا شد تا همانگونه که پیشتر نیز اعلام شده بود صرف کمک به کودکان زخمی از جنایات رژیم صهیونیستی در غزه شود.

در این مراسم نماینده جنبش جهاد اسلامی که به نیابت از کودکان غزه و رئیس بیمارستان کودکان النصر این جایزه را تحویل گرفت با تشکر و اظهار قدرشناسی از ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران به خاطر حمایت های همیشگی شان از مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین گفت: جهاد اسلامی و سایر گروه های فلسطینی ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران را شریک همیشگی خود می داند و سهم بزرگی برای آنان در پیروزی اخیر ملت فلسطین علیه دشمن صهیونیستی قائل است.

ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ادامه با تشریح جنایات رژیم صهیونیستی در جنگ اخیر غزه گفت: در حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به مردم بی دفاع فلسطین 12 هزار 500 نفر که یک چهارم از آنها را کودکان تشکیل می دادند شهید و زخمی شدند ، 17 هزار مسکن نابود و 40 هزار باب مسکن دیگر خسارت دیدند و عمده زیرساخت های غزه نابود شد و در تمام این مدت کشورهایی که مدعیان اصلی حقوق بشر در دنیا هستند از رژیم صهیونیستی حمایت می کردند.

وی در ادامه با اشاره به شجاعت ایران در مواجه با رژیم صهیونیستی گفت: در همه این 51 روز که رژیم صهیونیستی 25 هزار تن مواد منفجره را روی سر مردم غزه می ریخت و کشورهای مدعی حقوق بشر میلیون ها دلار از اسرائیل حمایت مالی و تسلیحاتی می کردند، جمهوری اسلامی ایران در خط حمایت از مظلوم و ارمان فلسطین پایدار ماند و از لحاظ انسانی، اخلاقی و سیاسی به تمام معنا کارنامه ای درخشان از خود باقی گذاشت.

ابوشریف با بیان اینکه ایالات متحده آمریکا 390 میلیون دلار درخلال جنگ به رژیم صهیونیستی کمک کرد و کنگره آمریکا نیز در همان ایام 250 میلیون دلار دیگر برای اعطا به این رژیم تصویب کرد گفت: دیگر برای هیچکس شک و شبهه ای باقی نمانده است که ادعاهای حقوق بشری واشنگتن و متحدان او دروغی بیش نیست و به واقع نوارغزه فلسطین بوته آزمایشی برای مدعیان حقوق بشر شد تا درستی ادعاهای ایشان مورد امتحان قرار گیرد.

نماینده جهاد اسلامی با اشاره به جایزه حقوق بشری ایران به بیمارستان کودکان غزه گفت: من بار دیگر صمیمانه ترین تشکرها و قدردانی های خود را از ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران ابراز می دارم و معتقدم که این اقدام جمهوری اسلامی ایران نشانه صداقت آنها در حمایت از مظلوم و نفی ظالم است و باعث افزایش حجم و عمق روابط بین ملت ایران و ملت فلسطین خواهد شد.

جایزه حقوق بشر اسلامی، جایزه ای است که از سوی ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران به مدافعان حقوق بشر اسلامی که از این حقوق به شیوه های نوآورانه حمایت کرده و آن را ترویج می کنند، صرف نظر از دین و مذهب آنان، و همچنین مسلمانانی که حقوق آنان توسط دولت های میزبان نقض می شود، اهداء می شود. این جایزه به یک فرد (زن یا مرد)، سمن، سازمان یا نهاد که نقش مؤثری در دفاع از حقوق مسلمانان ایفاء نموده و یا خود قربانی نقض حقوق بشر می باشند، تعلق می گیرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها