امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120124
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، امیرمحسن ضیایی در مراسم افتتاح دانشکده فناوری‌های نوین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: علم نافع علمی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، امیرمحسن ضیایی در مراسم افتتاح دانشکده فناوری‌های نوین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: علم نافع علمی است که منجر به ارائه یک خدمت و محصول و ایجاد توانایی برای مردم شود.علمی که در راه خدمت به مردم مورد استفاده قرار گیرد.

وی گفت: امیدوارم ما به بلوغی رسیده باشیم که بتوانیم به این دسته از علوم دست یابیم. علمی که همراه با اخلاق و معرفت باشد و این علم مورد رضایت مردم و پروردگارمتعال نیز است و ان شاءالله تشکیل این دانشکده نیز به همین سمت می رود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به این مطلب که ثروت اکثر کشورهای دنیا از راه دانش و علم کسب شده است اظهار داشت: این اقتدار علمی هر کشور است که سبب اقتدارسایر بخش‌ها می شود و ثروت و قدرت و... ایجاد می‌کند. بنابراین اگر می‌خواهیم کشور ما در جایگاهی متناسب با فرهنگ، وسعت و تاریخ و گذشته ‌اش باشد، باید این زمینه را تقویت کنیم.

وی با بیان اینکه در محصولات امروز دنیا هر چه حجم دانش بیشتری به کار رفته باشد، اندازه و حجم کوچکتری خواهد داشت و مواد اولیه کمتری در آن به کار می رود، گفت: رنکینگ و رتبه بندی کشورهای دنیا امروزه مربوط به علم و تولیدات علمی آنها است که این امر منجر به اقتدار کشور و ثروت آنها شده است و دانشگاههای ما نیز باید براساس همین معادلات دنیا تغییر رویه دهند.

ضیایی تأکید کرد: باید دانشگاههای متمایزی ایجاد کنیم که فقط هدف آنها تربیت نیروی انسانی و انتقال دانش نباشد بلکه کارآفرینی و بکارگیری دانش نیز جزو هدفشان باشد و تلاش کنند که دانش را به فناوری و کارآفرینی تبدیل کنند.

وی افزود: تبدیل ایده به محصول خود یک علم است که باید در این مقوله به خوبی عمل کنیم زیرا به سرمایه منجر می شود و باید تمام حلقه های آن بررسی شود. 

ضیایی با اشاره به اینکه در بخش تربیت نیروی انسانی در پس از انقلاب موفق بوده ایم، یکی از ضعفهایی که متعاقب ادغام آموزش پزشکی با بهداشت و درمان پیش آمده است را جدا شدن علوم پایه و محض عنوان کرد که باید مورد توجه قرار گیرد و با ایجاد علوم بین رشته ای این ضعف جبران شود .

معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار داشت: امیدواریم دانشکده فناوری‌های نوین شهید بهشتی به صورتی نوین عمل کرده و به نقطه‌ای برسد که محصولات و تولیدات دانش کاربردی و کارآمد آن افزایش یابد. و امیدوارم این دانشگاه بتواند همچنان پیشرو و پیشگام باشد و بیش از پیش شاهد اقتدار علمی کشور باشیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها