امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120127
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری تهران، غلامحسین اسماعیلی صبح امروز به طور سرزده از دادسرای ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری تهران، غلامحسین اسماعیلی صبح امروز به طور سرزده از دادسرای ناحیه 21 تهران (ارشاد)   بازدید و از نزدیک با همکاران قضایی و اداری گفت‌وگو کرد.

وی ضمن قدردانی از زحمات ارزشمند قضات و کارمندان شریف این دادسرا به عنوان هدف اصلی از بازدید، اظهار داشت: قضات، در کنار اشتغال به کار قضایی، باید با اتخاذ تدابیر مناسب و اعمال مدیریت، جلوی فعالیت‌های غیرقانونی افراد سودجو و پر رفت‌وآمد در مجموعه‌های قضایی را بگیرند تا با اقدامات خلاف این افراد چهره عدلیه مخدوش نشود.

اسماعیلی تصریح کرد: رضایتمندی مردم از دستگاه قضایی غیر از آثار وضعی خود، یک اثر انتزاعی نیز به دنبال دارد و آن تحکیم رابطه میان مردم و حاکمیت است و ما وظیفه داریم در جهت ارتقای این موضوع با تمام توان تلاش کنیم.

رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به نوع پرونده‌های مطروحه در این دادسرا گفت: رسیدگی به پرونده‌های مربوط به ناهنجاری‌های اجتماعی قطعاً‌ ظرافت‌های خاص خود را دارد و لازم است در فرآیند رسیدگی، حیثیت افراد همیشه مدنظر باشد.

وی افزود: ما هیچگاه به دنبال اباحه‌گری نیستم و عملکرد ما باید طوری باشد که موجب شیوع جرائم نگردد و البته چنانچه یک ناهنجاری اجتماعی در انظار عمومی رخ دهد با رعایت شدت و ضعف آن، ضروریست با قاطعیت قانونی مراتب مورد رسیدگی قرار گیرد تا مایه عبرت دیگران شود و در اینگونه موارد اساساً بی‌تفاوتی جایز نیست و اگر قوه قضاییه چنین عمل کند، مردم نیز به عملکرد عدلیه امیدوار می‌شوند چرا که مشاهده می‌کنند دستگاه قضا بدون هیچگونه وابستگی و صرفاً با رعایت قانون و شرع مقدس به وظیفه خطیر خود عمل کرده است.

رئیس کل دادگستری استان تهران، بار دیگر بر رعایت نظم و انضباط در ابعاد مختلف از سوی همکاران قضایی و اداری تأکید کرد و گفت: این مطلب از دو بعد حائز اهمیت است، اولاً اهداف خاص قضایی به طور قطع در بستر مناسب نظم و انضباط تحقق می‌یابد و ثانیاً عدم رعایت نظم از سوی همکاران در واحدهای قضایی که باید برای سایر ارکان نظام به عنوان الگو و سرمشق مطرح باشد، موجب گله‌مندی مردم از دستگاه قضایی خواهد شد، به همین جهت بر همه ما فرض است که در جهت ساماندهی این امر تلاش کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها