امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۶:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120128
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، علی ربیعی در حاشیه برگزاری مراسم تجلیل از بازنشستگان برگزیده ملی به مناسبت 25 ذی‌الحجه روز خانواده و تکریم بازنشستگان ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، علی ربیعی در حاشیه برگزاری مراسم تجلیل از بازنشستگان برگزیده ملی به مناسبت 25 ذی‌الحجه روز خانواده و تکریم بازنشستگان برگزار شد با اشاره به جلسه روز گذشته شورای عالی رفاه اظهار داشت: این جلسه با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد که مصوبات خوبی نیز به تصویب رسید.

وی تصریح کرد: یکی از مصوبات نخستین جلسه عالی شورای رفاه توجه به مسائل حوزه سلامت و به ویژه گروه‌های سنی بالای 60 سال بود.

وی تصریح کرد: متاسفانه ما و کشور با کمبود پزشک متخصص سالمندی روبرو هستیم و این در حالی است که در دو دهه آینده بخش عظیم جامعه ما سالمندان خواهند بود.

ربیعی ادامه داد: موضوع دیگری که در شورای عالی رفاه بحث و بررسی شد عدم توازن و تعادل منطقه‌ای بود چراکه ما در برخی از مناطق و روستاها با عدم پوشش‌دهی بیمه‌ای سالمندان روبرو هستیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: با تاکید رئیس‌جمهور قرار شد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و وزارت کشور برنامه دقیق و مدونی را برای حرکت به سمت توازن و تعادل منطقه‌ای فراهم کنیم.

ربیعی اضافه کرد: راه‌اندازی سامانه رفاه ایرانیان مصوبه دیگر شورای عالی رفاه بود که در این زمینه نیز تمهیدات لازم اتخاذ خواهد شد.

وی همچنین از راه‌اندازی افتتاح المپیاد ورزشی بازنشستگان خبر داد و گفت: هم‌اکنون بیش از 60 مرکز ورزشی تحت پوشش وزارت رفاه قرار دارد که این مراکز در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار خواهد گرفت.

ربیعی از دیگر برنامه‌های صندوق تامین اجتماعی و بازنشستگی در 6 ماهه پایانی سال اشاره کرد و گفت: پرداخت وام‌های ضروری و قرض‌الحسنه و همچنین برگزاری تورهای زیارتی و سیاحتی بخشی از برنامه‌های پیش‌بینی شده است.

وی گفت: دومین جلسه شورای عالی رفاه تا پایان سال با حضور رئیس‌جمهور برگزار خواهد شد.

وزیر کار و رفاه اجتماعی در پایان گفت: به زودی لایحه قانون خدمات بازنشستگی کشوری پس از بازنگری به مجلس ارسال خواهد شد و وزارت کار مکلف شده است ظرف سه ماه پس از تصویب این لایحه بازنگری را در صندوق بازنشستگی و تامین اجتماعی انجام دهد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها