امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۹:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120131
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید حسین هاشمی در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان تهران درباره آمایش سرزمینی اظهار داشت: با

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید حسین هاشمی در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان تهران درباره آمایش سرزمینی اظهار داشت: با شناخت آمایش سرزمینی باید برنامه‌های این طرح بزرگ را در استان تهران اجرایی کنیم.

وی افزود: در جلسه شورای برنامه‌ریزی مطرح شد که کارگروه‌های تخصصی برای آمایش سرزمینی تشکیل شوند تا بتوانیم الگوی نهایی را برای برنامه ششم توسعه آماده و ارائه کنیم.

وی با اشاره به اینکه با آمایش سرزمینی بر اساس واقعیت‌ها عمل می‌کنیم ، گفت: این طرح باید به شکل کارشناسی انجام شود تا پس از نیازسنجی جامعه بتوانیم آن نیازها را برطرف کنیم و به اقدامات اصلی در برنامه ششم توسعه بپردازیم.

استاندار تهران درباره مدیریت بحران در این استان اظهار داشت: بعد از بازدید‌های متعددی که از ستاد بحران داشته‌ام، امکانات خوبی گرد هم آمده است ولی این امکانات برای 500 هزار نفر است و باید نسبت به افزایش آن اقدام شود.

استاندار تهران گفت: زمینی بالغ بر 100 هکتار را در استان شناسایی کرده‌ایم و مقرر شده ستاد بحران کشور در این نقطه شکل بگیرد و با این اقدام با توجه به جمعیت تهران آمادگی لازم بر مواجهه با بحران احتمالی در پایتخت را داریم.

وی درباره تغییر مکانی بعضی از روستاها اظهار داشت: این مسئله در دولت تدبیر و امید در حال تعیین و تکلیف است و مطمئنا اگر حقی از کسی ضایع شود جایگزین مناسبی را برای آن در نظر می‌گیریم.

وی با اشاره به اینکه 32 تعاونی مسکن استان تهران از بلاتکلیفی خارج می‌شود، گفت: در مناطق حفاظت شده هر چند که جواز مسکونی داشته باشند ولی نمی‌توانند ساخت و ساز در این مناطق را انجام دهند.

هاشمی گفت: در آمایش سرزمینی نیز با اعمال سیاست لازم ورود جمعیت را به تهران محدود خواهیم کرد و بسترهای لازم را برای خروج از تهران مهیا می‌کنیم. 

استاندار تهران تأکید کرد: تهران به لحاظ جمعیتی باید مهار شود چرا که در بعضی از مناطق در موضوع‌های آموزشی و بهداشتی مشکلاتی را داریم که در مسکن‌های مهر می‌توان مشاهده کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها