امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۲۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120140
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 9
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بعد از قرار داد گاز اردن با رژیم صهیونیستی اخیر، اسرائیل با یک شرکت غیر دولتی مصری نیز ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بعد از قرار داد گاز اردن با رژیم صهیونیستی اخیر، اسرائیل با یک شرکت غیر دولتی مصری نیز قراردادی برای صادرات گاز طبیعی امضا کرده است.

روزنامه اقتصادی اسرائیلی «مارکر» گزارش داد که تل‌آویو با یک شرکت غیر دولتی مصری به نام «دولفینوس هولدینگ» قراردادی امضا کرده که بر اساس آن اسرائیل سالانه 2.5 بیلیون متر مکعب گاز طبیعی مصر را از منابع گازی ساحل «تمار» تأمین می‌کند.

روزنامه اسرائیلی گلوبز گزارش داد که تل‌آویو بر اساس این توافق نامه می‌تواند هر زمان که بخواهد صادرات گاز به مصر را بدون هشدار قبلی متوقف کند.

در حالی که مصر به مدت 20 سال یکی از صادر کننده‌های اصلی گاز به اسرائیل به شمار می‌رفت اکنون بعد از اردن اقدام به واردات گاز از رژیم صهونیستی می‌کند.

علاء عرفه مالک شرکت دولفینوس مصری یکی از نزدیکان دولت «ابراهیم محلب» نخست وزیر مصر و از حامیان «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور این کشور به شمار می‌رود.

مصر که در طول یک سال گذشته با مشکلات عدیده اقتصادی و کمبود انرژی مواجه شده به ابتکار عبدالفتاح السیسی صندوقی برای جبران کسری بودجه از طریق کمک‌های مردمی تأسیس کرده است.

علاء عرفه نیز اخیرا 20 میلیون پوند مصری به عنوان کمک به دولت مصر به صندوق «تحیا مصر» داده است.
انتهای پیام/ب 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها