امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120142
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزیر امور خارجه فرانسه روز یکشنبه در اظهاراتی قطع ارتباط هوایی با کشورهای آفریقایی تحت ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزیر امور خارجه فرانسه روز یکشنبه در اظهاراتی قطع ارتباط هوایی با کشورهای آفریقایی تحت تأثیر بیماری ابولا را حماقتی بزرگ ارزیابی و بر لزوم ادامه ارتباط هوایی با این کشورها تأکید کرد.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، «لوران فابیوس» وزیر امور خارجه فرانسه روز یکشنبه در جریان سفر خود به پکن در اظهاراتی در ارتباط با بیماری مرگبار ابولا اعلام کرد: «قطع ارتباط هوایی با کشورهای آفریقایی تحت تأثیر ابولا یک حماقت بزرگ است چرا که این امر منجر به فرار مردم و در نتیجه آن گسترش و پراکندگی بیشتر این ویروس می‌شود.»

وی افزود: «اگر مردم کشورهای آفریقایی امکان پرواز نداشته باشند، به صورت قاچاقی اقدام به خروج از کشور خواهند کرد و به کشور دیگری خواهند رفت و اگر حامل ویروس باشند، مورد کنترل قرار نخواهند گرفت و در نتیجه آلودگی افزایش پیدا خواهد کرد.»

اظهارات وزیر امور خارجه فرانسه پس از آن صورت گرفت که اتحادیه مهمانداران و خدمه شرکت هواپیمایی «ایرفرانس» روز جمعه گذشته با ابراز نگرانی نسبت به خطر جدی گسترش این بیماری همه‌گیر خواستار لغو پروازها از گینه کوناکری و سایر کشورهای کانون ابولا شدند.

فرانسه از روز شنبه کنترل‌ فرودگاهی مسافرانی که از کشور آفریقایی گینه به فرانسه می‌آیند را آغاز کرده است.

طبق آخرین آمار سازمان بهداشت جهانی، بیماری ابولا تاکنون منجر به کشته شدن 4 هزار و 493 نفر در هفت کشور لیبریا، سیرالئون، گینه، نیجریه، سنگال، اسپانیا و آمریکا شده است.

ویروس کشنده ابولا که اولین بار در غرب آفریقا مشاهده شد، اکنون تهدیدی برای غرب است.

اپیدمی ابولا در حال گسترش در اروپاست و هیئت واکنش اضطراری سازمان ملل متحد در غرب آفریقا می‌گوید که ویروس ابولای وارد شده به اروپا و آمریکا، تهاجمی‌ترین نژاد آفریقایی این ویروس است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها