امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۷:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120144
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، جدیدترین تحولات میدانی جاری در ریف حماه در مرکز سوریه حکایت از آن دارد که نیروهای سرهنگ ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، جدیدترین تحولات میدانی جاری در ریف حماه در مرکز سوریه حکایت از آن دارد که نیروهای سرهنگ «سهیل الحسن»، معروف به «ببر» همچنان به پیشروی خود در محور غربی شهر استراتژیک «مورک» در ریف شمالی حماه ادامه می‌دهند.

 

این پیشروی درحالی ادامه دارد که پیشتر نیروهای ارتش سوریه راه‌های امداد و کمک‌رسانی گروه‌های مسلح از مورک به شهرک «کفر زیتا» در ریف غربی حماه را به طور کامل قطع کرده بودند و در حالی‌که بخشی از یگان‌های ارتش سوریه هم اکنون در جنوب مورک و در کوی «ابو اللبن» مستقر و متمرکز شده‌اند، محور شرقی مورک از سمت «مزارع پسته» شاهد برقراری آرامش نسبی به دلیل انتشار نیروهای ارتش در آن است.

 

 

براساس اعلام منابع آگاه میدانی سوری در حال حاضر درگیری‌ها شدید و سخت در جبهه شمالی مورک و در خط تماس مقر گردان تانک‌های مورک متمرکز است که گروه‌های مسلح تلاش دارند، به هر طریق ممکن آن را از ارتش سوریه باز پس گیرند و بیش از هر چیز حملات بر تصرف مجدد تپه موجود در نزدیکی این کتیبه متمرکز است.

این منابع میدانی سوری توضیح می‌دهند که سیطره ارتش سوریه بر تپه نزدیک گردان‌ تانک‌های مورک موجب قطع کمک‌های امدادی و لجستیکی و نظامی از خان شیخون به مورک می‌شود.

منابع مذکور افزودند: قطع تمام کمک‌های امدادی به گروه‌های مسلح مستقر در مورک به معنای سقوط نظامی آن است و روزهای آینده شاهد اعلام خبر آزادسازی آن خواهیم بود.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها