امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۵:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120147
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی انتقادهای شدید «مارتین اوبری» دبیرکل سابق حزب سوسیالیست فرانسه از سیاست اقتصادی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی انتقادهای شدید «مارتین اوبری» دبیرکل سابق حزب سوسیالیست فرانسه از سیاست اقتصادی دولت کنونی این کشور، «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه روز یکشنبه از ادامه و تسریع روند اصلاحات در کشور خبر داد.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، اولاند در اظهاراتی در جمع رؤسای شرکت‌های بزرگ در کاخ ریاست جمهوری فرانسه (الیزه) اعلام کرد: «اصلاحات با ریتم سریعتری تا پایان دوران پنج ساله ریاست جمهوری من ادامه خواهند یافت. بله اصلاحات ادامه خواهند یافت. این اصلاحات از نخستین ماه ریاست جمهوری من آغاز شده و با ریتمی سریعتر تا پایان دوران پنج ساله ریاست جمهوری‌ام ادامه خواهد یافت چرا که فرانسه نیازمند اصلاحات است.» 

وی طی این جلسه که «مانوئل والس» نخست‌وزیر و «امانوئل ماکرون» وزیر اقتصاد فرانسه نیز در آن حضور داشتند افزود: «اصلاحات برای اصلاح انجام نمی‌شود بلکه بمنظور ایجاد ثروت، فعالیت و فرصت‌های شغلی بیشتر و همچنین جذب بیشتر سرمایه‌گذاران و شرکت‌ها انجام می‌شود.»

مارتین اوبری اخیرا در انتقاد از سیاست‌های اقتصادی دولت فرانسه، ادامه این سیاست‌ها را زمینه‌ساز شکست حزب حاکم در انتخابات ریاست جمهوری سال 2017 دانسته و بر ضرورت جهت‌گیری مجدد سیاست اقتصادی دولت و اتخاذ سیاست‌های اقتصادی صحیح که بتواند زمینه‌ساز خروج کشور از بحران شود، تأکید کرده بود.

به رغم بی‌اعتمادی 80 درصدی فرانسویان نسبت به دولت این کشور و درخواست چپ‌گرایان برای اتخاذ استراتژی جدید، دولت پاریس همچنان نسبت به ادامه سیاست‌های ناکارآمد اقتصادی خود اصرار می‌ورزد و تغییر آن را منتفی می‌داند.  

نخست‌وزیر فرانسه چندی پیش در گفت‌وگو با نشریه «ژورنال دو دیمانش» در خصوص سیاست اقتصادی دولت اعلام کرد: «هیچگونه بحثی در خصوص تغییر سیاست دولت در قبال رشد اقتصادی مطرح نیست و درخواست چپ‌گرایان برای اتخاذ استراتژی جدید در این خصوص غیرمسئولانه است. سیاست اتخاذ شده از سوی رئیس‌جمهور فرانسه برای به ثمر نشستن نیازمند گذر زمان است اما بحث تغییر آن مطرح نیست.»

اصلاحات دولت طی ماه‌های اخیر موجب بدتر شدن اوضاع اقتصادی فرانسه از جمله افزایش بیکاری و کاهش قدرت خرید مردم شده است.

فرانسه در سه ماهه نخست امسال هم رشد اقتصادی نداشت و دولت فرانسه با توجه به کاهش رشد اقتصادی این کشور مجبور خواهد شد در پیش‌بینی خود از کسری بودجه تجدیدنظر کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها