امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۵:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120151
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سخنگوی وزارت خارجه چین امروز (دوشنبه) طی سخنانی نسبت به حصول توافق هسته‌ای بین ایران و ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سخنگوی وزارت خارجه چین امروز (دوشنبه) طی سخنانی نسبت به حصول توافق هسته‌ای بین ایران و گروه 1+ 5 ابراز امیدواری کرد.

خبرگزاری چینی «شین‌هوا» با انتشار این خبر نوشت: «هوا چونینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین در حاشیه نشست خبری هفتگی خود با ابراز امیدواری در حصول توافق هسته‌ای بین ایران و گروه 1+5 گفت: «باید در مسیر رسیدن به توافق اتمی اراده و میل سیاسی حکمفرما شود تا به مناقشه هسته‌ای ایران پایان داده گردد.»

بر اساس این گزارش، چونینگ اظهار داشت که پکن به همکاری با طرف‌های درگیر برای اتخاذ رویکرد منصفانه ، متوازن   و سودمند دو جانبه ادامه خواهد داد.

این در حالی است که «محمد جواد ظریف»وزیر خارجه ایران نیز پنجشنبه هفته گذشته اظهار داشته بود که جمهوری اسلامی و 6 قدرت جهانی مواضعشان به هم نزدیکتر شده است.

سخنگوی دستگاه وزارت خارجه چین در ادامه سخنان خود اظهار داشت:«تا زمانی که بارقه‌های امید در این مسیر وجود دارد، نباید از تلاش دست کشید.»

وی در خاتمه تاکید کرد که چین همواره از همه ایده‌ها و پیشنهاد‌ها برای پیشرفت در گفت‌وگوها در رسیدن به توافق جامع بر اساس آنچه که برنامه ریزی شده است حمایت خواهد کرد.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها