امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۲:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120155
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، طی عملیاتی کیفی و دقیق که نیروهای ارتش امروز دوشنبه پس از روزها پیشروی، در کوی «جوبر» ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، طی عملیاتی کیفی و دقیق که نیروهای ارتش امروز دوشنبه پس از روزها پیشروی، در کوی «جوبر» در دمشق به اجرا گذاشتند، موفق شدند، در منطقه «زملکا» در جوار جوبر، یک نقطه را آزاد و بر چندین مجتمع مسکونی تسلط پیدا کنند.

 
دو منطقه جوبر و زملکا در کادر سبز مشخص شده‌اند/پل زملکا به رنگ مثلث قرمز مشخص شده


براساس این گزارش نیروهای ارتش سوریه پس از مدت‌ها پرچم سوریه را روی «پل زملکا» به اهتزاز درآوردند و در این میان تلاش‌های گروه‌های مسلح برای باز پس گیری این منطقه و مانع تراشی در مسیر ارتش سوریه نتیجه نداد و ارتش سوریه پرچم این کشور را روی پل به اهتزاز درآورد تا سرآغاز شروع عملیات‌های ارتش سوریه برای آزادسازی کوی‌های شرقی جوبر باشد.

به این ترتیب و با احتساب موفقیت‌های اخیر ارتش سوریه، این نیروها هم اکنون بر نوار شمالی کوی جوبر تسلط دارند که از مسجد جامع «طیبه» آغاز و به سمت پل زملکا پایان می‌یابد.

 
نقشه‌ای دیگر از جوبر و زملکا/پل زملکا در این نقشه در کادری سیاه مشخص شده


اهمیت کوی جوبر در این امر نهفته است که این کوی از جمله مناطق نزدیک به مرکز دمشق، از جمله میدان «العباسیین» است و تسلط ارتش سوریه بر نوار شمالی جوبر نگاه‌ها را متوجه زملکا می‌کند و این موضوعی است که گروه‌های مسلح مستقر در این کوی به آن پی برده و به همین دلیل از امروز درحال تنظیم صفوف و افزایش استحکامات خود در آن هستند، در حالی‌که در طرف مقابل نیز ارتش سوریه درحال تدارک برای آغاز عملیات‌های خود در این کوی است.
در این نقشه منطقه عربین به عنوان کانون جدید تمرکز گروه‌های مسلح با کادر قرمز مشخص شده


از سوی دیگر، گزارش شده است که دو گروه تروریستی «جیش الاسلام» به سرکردگی «زهران علوش» و «جبهه النصره» پس از مشاهده و رصد موفقیت‌ها و پیروزی‌های ارتش سوریه در جوبر و زملکا در حال تحکیم مواضع خود در شهرک «عربین» در جنوب جوبر هستند، تا شاید با ممانعت از سقوط آن، به جای جوبر این شهرک را جایگزین کانون فعالیت‌های خود در غوطه شرقی کنند، اگرچه این گروه‌ها به خوبی از وضعیت خطرناک غوطه شرقی برای خویش به خوبی آگاه هستند.

اما پس از تحولات میدانی فوق رخ داده در جوبر، هم اکنون گروه‌های مسلح تروریستی در محور جنوبی این کوی متمرکز شده‌اند، تا روزهای آینده شاهد عملیات ارتش سوریه در این محور باشد.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها