امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 21
۰۶:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120156
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزیر امور خارجه فرانسه امروز دوشنبه از انتصاب یک هماهنگ‌کننده اروپایی برای مبارزه با ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزیر امور خارجه فرانسه امروز دوشنبه از انتصاب یک هماهنگ‌کننده اروپایی برای مبارزه با بیماری ابولا تا پایان هفته جاری خبر داد.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، «لوران فابیوس» امروز دوشنبه در اظهاراتی اعلام کرد: «وزرای امور خارجه اروپا در خصوص انتخاب یک هماهنگ‌کننده اروپایی برای مبارزه با ابولا اتفاق‌نظر دارند و آن را ایده خوبی می دانند.»

وی افزود: «نام این هماهنگ‌کننده طی روزهای آینده تعیین خواهد شد. تعیین این هماهنگ‌کننده گامی مهم است زیرا همه باید برای مبارزه با این بیماری همه‌گیر بسیار خطرناک بسیج شوند. در سه کشور لیبریا، سیرالئون و گینه که بیش از بقیه کشورها تحت تأثیر این بیماری قرار دارند، آمار قربانیان به طور قابل توجهی رو به افزایش است اما کشورهای دیگری مانند سنگال و نیجریه نیز هستند که در آنها شیوع این بیماری متوقف شده است.»

وزیر خارجه فرانسه در پایان گفت: «هدف واژگون کردن این منحنی است و برای انجام آن به مراکز درمانی، آموزش گروه های پزشکی، کنترل کسانی که قصد خروج از کشورهای آلوده را دارند و همچنین سرمایه‌گذاری نیاز است و این اولویت مطلق است.»

بنابر اعلام یک منبع اروپایی، رؤسای جمهور و نخست‌وزیران اتحادیه اروپا که قرار است طی روزهای پنجشنبه و جمعه گردهم آیند، نام شخصیت منتخب را که در مرکز هماهنگی پاسخ‌های اضطراری کمیسیون اروپا مستقر خواهد شد، اعلام خواهند کرد. 

طبق آخرین آمار سازمان بهداشت جهانی، بیماری ابولا تاکنون منجر به کشته شدن 4 هزار و 493 نفر در هفت کشور لیبریا، سیرالئون، گینه، نیجریه، سنگال، اسپانیا و آمریکا شده است.

ویروس کشنده ابولا که اولین بار در غرب آفریقا مشاهده شد، اکنون تهدیدی برای غرب است.

اپیدمی ابولا در حال گسترش در اروپاست و هیئت واکنش اضطراری سازمان ملل متحد در غرب آفریقا می‌گوید که ویروس ابولای وارد شده به اروپا و آمریکا، تهاجمی‌ترین نژاد آفریقایی این ویروس است.
انتهای پیام/ 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار