امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۳:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120171
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 8
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ادی سورندج سوخواستی» سفیر تایلند در تهران روز دوشنبه در پایان ماموریت خود در تهران با مرتضی سرمدی قائم ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ادی سورندج سوخواستی» سفیر تایلند در تهران روز دوشنبه در پایان ماموریت خود در تهران با مرتضی سرمدی قائم مقام وزارت امور خارجه ملاقات کرد.

مرتضی سرمدی در این دیدار اراده طرفین بر ارتقاء مناسبات در زمینه‌های مختلف را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: در زمینه معرفی ظرفیت‌های بالقوه اقتصادی، فرهنگی و صنعت گردشگری و توسعه مناسبات دوجانبه سفرای دو کشور نقش مهمی دارند.

وی در ادامه افزود: ظرفیت روابط دو کشور به ویژه در زمینه اقتصادی و تجاری در بخش‌های دولتی و خصوصی بیش از وضع موجود است و بایستی این مهم با تلاش طرفین به اجراء درآید.

قائم مقام وزارت خارجه کشورمان همچنین خواستار همکاری مشترک بین تهران – بانکوک به منظور افزایش حضور گردشگران تایلندی در ایران شد و از تلاش سفیر تایلند در تهران در کمک به توسعه مناسبات دوجانبه تقدیر کرد.

سفیر تایلند نیز در این دیدار به تشریح برخی اقدامات خود برای توسعه روابط فیمابین پرداخت.

وی تاکید کرد: در جهت ارتقاء صنعت گردشگری (دینی و سیاحتی) با توجه به فرهنگ غنی و تمدن کهن ایرانی برنامه‌هایی در دست پیگیری است.

سفیر تایلند تقویت همکاری و مشورت‌های کنسولی را از دیگر وجوه تعاملات مشترک دانست.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار