امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۵:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120172
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «خیرتس» معاون وزیر خارجه هلند که به منظور رایزنی با مقامات کشورمان پیرامون روابط دوجانبه و تحولات ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «خیرتس» معاون وزیر خارجه هلند که به منظور رایزنی با مقامات کشورمان پیرامون روابط دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی به تهران سفر کرده، دوشنبه با حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی با اشاره به اشتباهات صورت گرفته در سوریه از سوی همه طرف‌های درگیر در این بحران، بر ضرورت یافتن راه‌حل سیاسی تاکید کرد.

این مقام هلندی با تاکید بر اهمیت نقش جمهوری اسلامی ایران در تحولات منطقه به ویژه سوریه گفت: ایران می‌تواند به یافتن راه‌حل مناسب برای این بحران کمک کند.

وی همچنین از شکل گیری دولت جدید در عراق حمایت کرد و ثبات در این کشور را برای منطقه و اروپا مهم دانست.

معاون وزیر خارجه هلند داعش را یک نگرانی و تهدید برای کشورش دانست و گفت: دولت هلند برای ممانعت از پیوستن اتباع هلندی به داعش تدابیری را اتخاذ کرده است.

امیرعبداللهیان نیز در این دیدار با نمایشی خواندن ائتلاف بین‌المللی ضدداعش گفت: اقدامات صورت گرفته از جانب این ائتلاف نشان می‌دهد که نه تنها تاثیری بر وضع داعش نداشته، بلکه افراط گرایی را تشدید کرده است.

معاون وزیر خارجه کشورمان با تاکید بر اهمیت تقویت دولت بغداد و ارتش این کشور اظهار داشت: این ارتش عراق و نیروهای مردمی و فتوای مرجعیت دینی و همچنین حمایت کشورهای دوست به خصوص جمهوری اسلامی ایران بود که بغداد را از خطر سقوط به دست داعش دور کرد.

امیرعبداللهیان با تاکید بر اینکه مبارزه با تروریسم نیازمند اراده جدی بین‌المللی است، افزود: جمهوری اسلامی ایران نسبت به نیت و روش آمریکا در مبارزه با تروریسم ابهامات جدی دارد و شأن خود را بالاتر از آن می‌داند که وارد یک ائتلاف شکست خورده شود. اگر آمریکا و غرب مانع پیوستن شهروندانشان به گروه‌های تروریستی شوند و کشورهای همسایه سوریه و عراق را نیز ملزم به بستن مرزهایشان به روی عناصر تروریستی و ارسال سلاح به داخل این دو کشور کنند، داعش از درون نابود و متلاشی می‌شود و دیگر نیازی به ائتلاف و نمایش سناریوهای هالیوودی نیست.

در این دیدار بر ضرورت استمرار رایزنی دو کشور در مسائل منطقه ای تاکید شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها