امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120178
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 73
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،در این مراسم که احمدی طالبی نژاد، نوید محمدزاده، هایده صفی یاری، آزاده نامداری ،حسین جعفریان،میثم ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،در این مراسم که احمدی طالبی نژاد، نوید محمدزاده، هایده صفی یاری، آزاده نامداری ،حسین جعفریان،میثم مزلقانی ، امیر عابدی و. ..حضور داشتند شاهین امین منتقد سینما به عنوان مجری برنامه در صحبت‌هایی با نقل قول از عباس کیارستمی عنوان کرد :کیارستمی چند سال قبل در صحبتهایی گفته بود که دیگر توقیف فیلم‌هایی معنی شده است وقتی که سی دی بسیاری از فیلمهای توقیفی به راحتی در خیابانها عرضه می شود .

شاهین امین با اشاره به این سخنان گفت :گذشت فیلمها نشان داده است که توقیف فیلمها هیچ وقت نتیجه نداده است و من امیدوارم که همه فیلمها درزمان خودشان اکران شوند وبه بلای توقیف دچار نشوند .

شاهین امین همچنین دراین برنامه با اشاره به اکران نشدن ده ساله فیلم یک شب ،بخشهایی از نامه نیکی کریمی در سال ۸۶ را خطاب به مسئولان سینمایی خواند که دراین نامه نسبت به اکران نشدن فیلم یک شب انتقاد شده بود .دراین نامه نیکی کریمی به این موضوع اشاره کرده بود که این فیلم روزی اکران خواهد شد .

نیکی کریمی نیزدر صحبتهایی  گفت: از آقای ایوبی ،امیرحسین علم الهدی، امیر عابدی و تمامی دست اندرکاران گروه سینمایی هنر و تجربه تشکر می کنم که با این اقدام باعث شدند تا  فیلم هایی از این قبیل بتواند در این گروه سینمایی اکران شود..نیکی کریمی همچنین با لحن جالبی  از همه کسانی هم که در طول این 10 سال نگذاشتند فیلم اکران شود تشکر کرد.

او ادامه داد : فیلم یک شب در سالهای اخیر ،مسیر دشواری را طی کرد و ما دراین سالها سختی های فراوانی کشیدیم.

نیکی کریمی با تشکر از حسین جعفریان فیلمبردار فیلم «یک شب» گفت :ما دریک زمستان سخت این فیلم را ساختیم .جالب است بدانید که من در آن زمان انعطاف امروز خودرا نداشتم وسر هر پلان چانه می زدم ومی گفتم باید حتما؛اینجوری باشد.

کریمی با اشاره به همکاری با حسین جعفریان گفت :همکاری با آقای جعفریان خیلی  لذت بخش بود و جزو افتخاراتم محسوب می‌شود.

حسین جعفریان فیلمبردار «یک شب» نیز در صحبتهایی گفت :متاسفم که ده سال پیش این فیلم نمایش داده نشد و خوشحالم که پس از ده سال نمایش داده می‌شود.به نظرم اگر ده سال پیش این فیلم نمایش داده می شد بازتاب بسیار بهتری می‌داشت.

جعفریان ادامه داد :با توجه به اینکه تمامی صحنه های فیلم در شب اتفاق می افتاد من مجبور بودم از نگاتیو هایی خاصی استفاده کنم که برخی از آنها در ایران نبود و برای یک نگاتیو که از انگلستان برای من بیاورند 25   روز فیلمبرداری را به تعویق انداختم.سایت کداک هم برای تبلیغ این نگاتیوش ،بخشی از فیلم یک شب را درسایت خود گذاشت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها