امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120182
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; – گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ در آستانه برگزاری دومین «عصر هنر انقلاب» ویژه پاسداشت محمدحسین قدمی خالق «شب خاطره» و

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; – گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ در آستانه برگزاری دومین «عصر هنر انقلاب» ویژه پاسداشت محمدحسین قدمی خالق «شب خاطره» و نویسنده «جشن حنابندان» که سه‎شنبه 29 مهرماه در سازمان اوج برگزار می‌شود، سیده زهرا حسینی، راوی کتاب به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص قدمی پرداخت. حسینی با بیان اینکه اولین بار در سال 82 یا 83 در مراسم شب خاطره به عنوان راوی دعوت شدم، گفت: نیت ها خیلی مهم است. کسانی که نیت کرده اند دفاع مقدس را زنده نگه دارند و به نسل های آینده منتقل کنند. فردی مثل آقای قدمی بدون هیچ ادعا و هیاهویی سالهاست که این برنامه را برگزار می کند. الحمد الله تبعاتش را می بینیم که عالی بوده است. خیلی از جوان ها، حتی بچه های کوچک را من می بینم که می آیند و خاطرات را گوش می کنند و تحت تاثیر قرار می گیرند.

روای یکی از پرتیراژترین کتاب‌های حوزه دفاع مقدس که اخیرا نیز نسخه انگلیسی آن رونمایی شد در ادامه افزود: وقتی نیت آدم الهی باشد خداوند هم به کار آن ها برکت می دهد به قول معروف که می گویند چیزی از دل برآید لاجرم بر دل نشیند. من بعضی از این افراد را می شناسم و شنیدم از زبانشان که چه تاثیری داشته، چقدر توقعاتشان در زندگی کم شده است، مثلا قبل از این که بیایند این برنامه را ببینند خیلی توقع داشتند، خیلی بی صبر بوند، حتی بعضی ها می گفتند ادعامان خیلی می شد اما از وقتی که می آیند در این برنامه حضور پیدا می کنند و گوش می کنند و افرادی که در دفاع مقدس بودند را می بینند، که با همه ی فداکاری هایی که کردند هیچ ادعا و توقعی ندارند، می گویند ما سطح توقعمان را پایین آوردیم.

حسینی در ادامه با اشاره به مشکلات برگزاری منظم و مداوم این برنامه گفت: برای هماهنگی این کار ها نیاز به بودجه و جا و مکان است اما من هرگز ندیده ام که آقای قدمی از سختی کار گله کنند. چندین سال است ایشان را می شناسم هرگز ندیده‌ام از سختی کار بنالند. این را هم خبر دارم که از افراد خیلی رده بالا هم دعوت می کنند حتی در حد رئیس جمهور که بیایند آن جا صحبت کنند. تنها فقط فرد عادی نیست به هر حال این ها شرایطی لازم دارد، نیاز به توجه بیشتر، نیاز به بودجه،  نیاز به فضای مناسب تر را دارد که امیدوارم مسئولین توجهشان بیشتر شود و روز به روز شرایط بهتر شود.

راوی کتاب «دا» همچنین در خصوص کتاب «جشن حنابندان» قدمی نیز گفت: کتاب بسیار خوبی است و من سعی می کنم همیشه در صحبت هایم از این کتاب نام ببرم مخصوصا جا هایی که خود آقای قدمی حضور دارند. واقعا ایشان به عنوان یک نویسنده گمنام هستند، خود من هم تا چند سال نمی دانستم که ایشان نویسنده کتاب جشن حنابندان هستند، بعد از سه یا چهار سال متوجه شدم. در سکوت فقط کارشان را انجام می دهند و هدفشان فقط رضایت الهی است نه معروف شدن و سوءاستفاده و مسائل دیگر. فقط هدفشان این است که دفاع مقدس را ترویج بدهند و امیدوارم همیشه در کارشان موفق باشند.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار