امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۷:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120186
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، مجید جعفریان ظهر امروز در نشست خبری همایش بین‌المللی ادیان توحیدی اظهار کرد: فرقه‌گرایی یکی از

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، مجید جعفریان ظهر امروز در نشست خبری همایش بین‌المللی ادیان توحیدی اظهار کرد: فرقه‌گرایی یکی از معضلاتی است که دامن‌گیر کل دنیا شده است و این قبیل همایش‌ها به دوستی بیشتر ادیان و جلوگیری از متفرق شدن ادیان کمک می‌کند.

وی با اشاره به اینکه این همایش چهار محور مهم و اساسی دارد، افزود: مفهوم‌شناسی، رفتارشناسی، پیشینه‌شناسی و مسئله‌شناسی از کلیات این همایش است.

رئیس کمیته داوران همایش بین‌المللی ادیان توحیدی محور دوم را جایگاه ادیان در فرهنگ معرفی کرد و افزود: بحث زنان و نگاه جنسیتی آنان به لحاظ فرهنگی و رشد فمینیستی با نگاه سکولار، رشد معنویت‌گرایی و فرقه‌های انحرافی در ادیان مختلف، ادیان توحیدی و مناسبات فرهنگی و کارکردهای بین‌المللی بحث توریسم مذهبی از دیگر محورهای این همایش است.

وی همچنین به اقلیت‌های دینی و آزادی‌ها و یا تبعیض حقوقی بین آنها اشاره کرد و گفت: بررسی ادیان توحیدی و اینکه نگاه آنها به این‌گونه مسائل چگونه است و چگونه این سؤالات را پاسخ خواهد داد از محورهای این همایش است.

جعفریان اضافه کرد: دبیرخانه این همایش از اواسط شهریور تا 15 آبان‌ماه چکیده مقالات را دریافت خواهد کرد و اصل مقالات نیز در 30 آذرماه دریافت خواهد شد که تا آغاز زمان برگزاری همایش، فرصت مناسبی برای اعلام برگزیدگان خواهیم داشت.
انتهای پیام/2301/ک20/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار