امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120189
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پیشرفت صنعتی جوامع به ویژه در دهه‌های پایانی سده بیستم علاوه بر ثمرات مثبت و ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پیشرفت صنعتی جوامع به ویژه در دهه‌های پایانی سده بیستم علاوه بر ثمرات مثبت و توسعه خدمات اجتماعی و رفاهی، آثاری منفی همچون افزایش آلودگی‌های زیست محیطی را نیز به دنبال داشته است به طوری که هم اکنون علم و فناوری درصدد آن برآمده‌اند که برای این مولود نامیمون خود دست به کار شده و چاره‌ای برای رفع آن بیندیشند.

از جمله مشکلات ناشی از توسعه روزافزون مصارف خانگی و صنعتی و به تبع آن تولید انبوه مواد پلاستیکی، معضل بازیافت و دفع این مواد است؛ پلاستیک‌هایی که بیشتر جنبه یک بار مصرف بودن دارند ولی بازگشت آنها به چرخه طبیعت سال‌ها طول می‌کشد و حتی از عمر آدمی هم فراتر می‌رود.

بر همین اساس بیشتر مواد پلاستیکی تولیدشده نه راهی کارخانه‌های بازیافت بلکه خوش‌نشین اکوسیستم‌های طبیعی همچون جنگل‌ها، اقیانوس‌ها و صحراها می‌شوند و در این بین، بی‌توجهی مصرف‌کنندگان عام و رها کردن زباله‌های پلاستیکی در محیط زیست، عامل مضاعف دیگری در بروز مشکل آلودگی‌هاست.

مستند «اقیانوس پلاستیک» اثری است در همین رابطه که به وجود پلاستیک در محیط زیست و به طور مشخص در اعمال اقیانوس‌ها میپردازد؛ موادی که به دلیل خاصیت پایداری خود جان حیوانات و جانوران مختلف را به خطر انداخته و برای انسانها هم خطرآفرین هستند.

این برنامه سه‌شنبه 29 مهرماه ساعت 20 از شبکه افق سیما به نمایش در می‌آید.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها