امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۷:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120206
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست بررسی راه‌های گسترش وقف قرآنی، پیش از ظهر امروز با حضور مدیران و فعالان ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست بررسی راه‌های گسترش وقف قرآنی، پیش از ظهر امروز با حضور مدیران و فعالان قرآنی کشور در هتل ارم تهران برگزار شد.

در این نشست، «محمدحسین محمدزاده» مدیر رادیو قرآن طی سخنانی با اشاره به برگزاری بسیاری از امور فرهنگی و علمی دنیا براساس فرهنگ وقف گفت: معروف‌ترین مراکز علمی جهان ارتباط محکمی با فرهنگ وقف دارد و بسیاری از امور فرهنگی و علمی دنیا براساس فرهنگ وقف راه‌اندازی شده است.

نهاد‌های پژوهشی در راستای آگاهی بخشی به جامعه به کمک رسانه بیایند

وی استفاده از ظرفیت رسانه را برای گسترش فرهنگ وقف بسیار مؤثر دانست و گفت: یکی از کارکردهای رسانه، تبیین مسائل وقف است و لازم است نهادهای پژوهشی به کمک رسانه بیایند تا بتوانیم در راستای آگاهی‌بخشی به مخاطبان گام برداریم.

محمدزاده به کارگیری نذورات به عنوان یک موقوفه را سبب گسترش فعالیت‌های قرآنی دانست و گفت: موضوع نذر موضوعی است که بسیار بیشتر از وقف در جامعه وجود دارد و می‌توان با استفاده از نذورات به عنوان یک موقفه در راستای گسترش فعالیت‌های قرآنی گام برداشت.

مدیر رادیو قرآن با اشاره به ضرورت فعالیت‌های تبلیغی ـ ترویجی برای گسترش فرهنگ وقف گفت: سازمان‌های مختلف خصوصاً سازمان اوقاف می‌تواند با ورود به موضوع تبلیغ و ترویج برای گسترش فرهنگ وقف این کار پسندیده را همگانی کند و رسانه ملی هم می‌تواند با معرفی واقفان قرآنی و تبیین اهمیت وقف در این راستا گام بردارد.

ضرورت تأسیس انجمن واقفان قرآنی

مدیر رادیو قرآن با اشاره به ضرورت تأسیس انجمن واقفان قرآنی برای گسترش فرهنگ وقف در حوزه قرآن گفت: تأسیس این انجمن می‌تواند تأثیر خوبی در گسترش موقوفات قرآنی داشته باشد، به این صورت که با هدایت واقفان جامعه به این انجمن و فراخوان افراد متمول که در حوزه‌های دیگر وقف فعال هستند، موقوفات قرآنی را گسترش داد.
انتهای پیام/م.خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها