امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۴:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120210
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 118
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام «محمدرضا حشمتی» معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست بررسی راه‌های گسترش ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام «محمدرضا حشمتی» معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست بررسی راه‌های گسترش وقف قرآنی با اشاره به موفقیت سازمان اوقاف در موضوع وقف گفت: مجموعه سازمان اوقاف عملکرد خوبی در حوزه وقف داشته، اما این حقیقتی است که موقوفات قرآنی پر رونق نیست.

اجرای یک پروژه وقفی در وزارت ارشاد

حشمتی از اجرای یک پروژه وقفی در کمیسیون تبلیغ و ترویج خبر داد و گفت: ما در وزارت ارشاد پروژه‌ای با عنوان «اشاعه فرهنگ وقف قرآنی و راه‌های رسیدن به آن» را در دستور کار داریم که کمیسیون تبلیغ و ترویج با اهتمام به این طرح، در حال پیگیری گسترش موقوفات قرآنی است.

وی با اشاره به اینکه وقف به فعالیت‌های قرآنی ثبات می‌دهد، گفت: گسترش موقوفات قرآنی باعث ثبات برنامه‌های این عرصه می‌شود و با گسترش فرهنگ وقف و آموزش به مردم در این زمینه می‌توان در آینده نگرانی‌هایی که در زمینه فعالیت‌های قرآنی داریم را مرتفع کنیم.

تنوع‌بخشی در موقوفات سبب جذب مردم می‌شود

معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد با اشاره به ضرورت تنوع‌بخشی به موقوفات قرآنی گفت: یکی از راه‌های جذب مردم به موقوفات قرآنی این است که در این زمینه تنوع ایجاد کنیم. مثلاً در این زمینه می‌توان از اهدای یک جلد قرآن تا بهره‌برداری از یک مجموعه قرآنی، تربیت حافظ قرآن، کارهای هنری قرآنی مانند ساخت فیلم‌ها و کلیپ‌ها و ارائه گزارش و یادداشت در زمینه وقف قرآنی در مطبوعات برنامه‌ریزی کرد.

انتهای پیام/م.خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها