امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۲:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120232
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۸
تعداد بازدید: 38
آیت‌الله سید‌احمد خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به ارتحال ملکوتی آیت‌الله

آیت‌الله سید‌احمد خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به ارتحال ملکوتی آیت‌الله مهدوی کنی اظهار داشت: بی‌تردید آیت‌الله مهدوی کنی از مفاخر روحانیت در عصر ما بود و ویژگی برجسته این بزرگوار فقاهت و تحصیل در محضر بزرگان حوزه علمیه قم آیت‌الله‌ بروجردی و حضرت امام (ره) بود.

آیت‌الله خاتمی ادامه داد: ایشان به معنای دقیق کلمه یک نخبه روحانی در عرصه دین‌شناسی بود و دیگر ویژگی‌های ایشان فضایل اخلاقی بود، ایشان ضمن برخوردهای‌شان که همراه با تبسم بود آنجایی که قاطعیت نیاز بود همواره موضع می‌گرفتند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: حسن خلق آیت‌الله مهدوی کنی به معنای صلح کل نبود و با حسن خلقی که داشتند آنجا که جای موضع بود موضعگیری لازم را انجام می‌دادند.

وی سومین ویژگی برجسته آیت‌الله مهدوی کنی را ولایتمداری ایشان دانست و گفت: چه در زمان حضرت امام و چه در زمان مقام معظم رهبری وقتی که ایشان صحبت می‌کردند ما می‌دیدیم که همان عشق به امام را به مقام معظم رهبری آیت‌الله خامنه‌ای نیز دارند. 

آیت‌الله خاتمی با اشاره به مسئولیت‌های متعدد آیت‌الله مهدوی کنی در تاریخ انقلاب تصریح کرد: ایشان مسئولیت‌هایی همچون نخست‌وزیری، وزارت کشور، رئیس مجلس خبرگان رهبری و ریاست کمیته‌های انقلاب را در اوایل انقلاب به عهده داشته است ولی با این حال این پست‌ها ایشان را تغییر نداد و این نشان دهنده تهذیب و اخلاق در این بزرگوار بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها