امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۹:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120244
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۷
تعداد بازدید: 38
هوشنگ فلاحتیان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که آیا در مذاکره امروز وزیر نیرو با وزیر انرژی عراق بحث افزایش قیمت ...

هوشنگ فلاحتیان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که آیا در مذاکره امروز وزیر نیرو با وزیر انرژی عراق بحث افزایش قیمت صادرات برق مطرح می شود، گفت: وزیر انرژی عراق در راس هیاتی بلندپایه که نخست وزیر عراق باشد به ایران آمده‌اند، بنابراین چیت چیان وزیر نیرو با وزیر برق انرژی امروز ملاقاتی با هم خواهند داشت.

وی ادامه داد: هنوز متن مذاکرات مشخص نشده است اما قطعا ایران تا اول ژانویه (سال نو میلادی) بنا به موافقت صورت گرفته که زمان صادرات برق تمدید شده صادرکننده برق است و تا زمانی که چگونگی صادرات مشخص نشود نمی‌توان با قاطعیت در مورد مسائل قیمتی و سایر مسائل اظهارنظر کرد.

فلاحتیان در پاسخ به این سوال که آیا ایران مبلغ صادرات برق خود به عراق را در متن پیشنهادی بالا برده است؟ گفت:ایران یک مقدار قیمت صادرات برق به عراق را نسبت به قبل تا حدودی بالا برده است و در آن تاکید شده که در حد امکان این مبلغ افزایش یابد.

فلاحتیان چند روز پیش نیز گفته بود که صادرات برق به عراق کاهش یا توقف نداشته است، صادرات برق فقط در تابستان به‌دلیل تامین برق داخل کشور مقداری محدود شده بود اما هم‌اکنون برق اضافه داریم.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی افزود: در زمان حاضر مشکلی برای صادرات برق وجود ندارد و قراردادهای موجود تبادل برق با کشورهای همسایه هم ادامه دارد.

به گفته وی ،از نیمه دوم شهریورماه هر سال با کاهش دمای هوا، میزان مصرف برق کاهش می‌یابد به‌طوری که هم‌اکنون میزان مصرف برق در کشور از 50 هزار مگاوات به 32 هزار مگاوات کاهش یافته است.

وی اظهار داشت: هم‌اکنون 15 هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی داریم که در حال تعمیر اساسی هستند و یا در حالت کم‌باری قرار دارند. بنابراین این برق را می‌توانیم صادر کنیم.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها