امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120253
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۷
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و به نقل از وبگاه سازمان بسیج دانشجویی؛ بسیج دانشجویی 36 دانشگاه کشور باصدور نامه ...

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و به نقل از وبگاه سازمان بسیج دانشجویی؛ بسیج دانشجویی 36 دانشگاه کشور باصدور نامه سرگشاده‌ای خطاب به آیات عظام و علمای اسلام خواستار شکل‌گیری اجماع عمومی در کشورهای منطقه علیه حکم اعدام آیت الله نمر شدند.

متن این نامه به شرح ذیل است:

« آیات محترم عظام و علمای محترم جهان اسلام

سلام علیکم

امروز در حالی که قرص ماهتاب حقیقت بر مردمان سرزمین‌های اسلامی همچون روشنای روز می‌تابد، کژ اندیشی‌ها و دگم نگری‌های سران مرتجع عرب همانند همیشه تهی بودن فکر سیاسی جریان وهابیت را به جهانیان می‌نماید.

این روزها اعلام حکم یک دادگاه فاقد صلاحیت و مرعوب حکومت عربستان سعودی برای اعدام به جرم محاربه یک عالم بزرگ شیعه از مضحکه های روزگار ماست.

لزوم اعلام موضع آحاد امت اسلامی در قبال این چنین خوش رقصی‌هایی از بدیهیات اسلام ناب محمدی است چه آن که عالمان بزرگوار ما همواره در صحنه‌های حساس و در کنار توده‌های میلیونی مردم حضور داشته و مشت پوشالین این انسان‌های ستمگر  را باز کرده اند.

لذا امت اسلام ضمن محکوم کردن حکم آیت الله شیخ نمر باقر النمر خواستار شکل گیری اجماع عمومی علیه جبهه استکبار پذیر عربی در کشورهای منطقه است.

امروز به لطف بیداری اسلامی، مردم عربستان در عین مظلومیت‌هایی که بر آنان روا می‌دارند متوجه بی عرضگی زمام‌داران حکومتشان شده‌اند و با شکل دهی اعتراضات به حق مردمی خواستار پاسخ گویی آنان در قبال مسئولیتشان هستند اما حکومت مستبد، نه تنها به سرکوب تن در داده است علمای بزرگی چون شیخ النمر را بازداشت می‌کند و گستاخیش به جایی رسیده است که به خود اجازه چنین هتک حرمتی را می‌دهد.

آن چه عیان است بازیچه قرار گرفتن ایادی عرب در دست سیاستمداران آمریکایی و اسرائیلی است که مانند عروسک‌های خیمه شب بازی در دستان استکبار بازی می‌خورند و هرجا لازم باشد با پول‌های بیت المال مسلمین در شکل دهی گروهک‌های تکفیری علیه مسلمین و تجهیز ارتش علیه آنان خوش خدمتی می‌کنند. همان گونه که بسیاری پیش بینی می‌کردند حکومت مزدور سعودی این بار با بازداشت شیخ النمر قصد از میان برداشتن وی را داشت و این حکم از پیش از تشکیل دادگاه نیز قابل حصول برای مطلعین به اهداف حکومت بود.

لذا انتظار از جامعه علمایی جهان اسلام  و به خصوص آیات عظام و مراجع بزرگ تقلید این است تا با نفس حق خود عرق شرم را بر جبین وجدان‌های خفته بنشانند  و سکوت در قِبَل طاغوت مستقر در سرزمین وحی نکنند تا باشد که به لطف حق تعالی و اقدامات تکلیف محور آحاد امت اسلامی بویژه علما ریشه این استبداد خشکانده شود.

دور نیست که با تدبیر صحیح بزرگان و با استعانت همگانی از نیروی لایزال الهی سرزمین حجاز هم دستخوش انقلابی استوار بر پایه‌های اسلامی محمدی و بری از اسلام آمریکایی شود.

امید است که این مهر باطل و ختامی باشد بر خون‌خواری‌های خاندان آل سعود و مطلعی برای شعر سراسر شور و شعور مدینه‌النبی حقیقی در ارض النبی.

بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز

بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز

بسیج دانشجویی دانشگاه ارومیه

بسیج دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کرج

بسیج دانشجویی دانشگاه ایلام

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد ورامین

بسیج دانشجویی پیام نور بوشهر

بسیج دانشجویی  دانشگاه دولتی شهر کرد

بسیج دانشجویی دانشگاه بیرجند

بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بجنورد

بسیج دانشجویی دانشگاه چمران اهواز

بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان

بسیج دانشجویی دانشگاه سمنان

بسیج دانشجویی دانشگاه ولایت سیستان و بلوچستان

بسیج دانشجویی دانشگاه سمنان

بسیج دانشجویی علوم پزشکی شیراز

بسیج دانشجویی دانشگاه قزوین

بسیج دانشجویی دانشگاه قم

بسیج دانشجویی دانشگاه کردستان

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان

بسیج دانشجویی دانشگاه رازی کرمانشاه

بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج

بسیج دانشجویی دانشگاه گلستان

بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد خرم آباد

بسیج دانشجویی دانشگاه بابلسر

بسیج دانشجویی دانشگاه اراک

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان

بسیج دانشجویی علوم پزشکی یزد

بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت

بسیج دانشجویی دانشگاه تهران

بسیج دانشجوییی دانشگاه شریف

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم و تحقیقات

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها