امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۱۵:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120264
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۷
تعداد بازدید: 11
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سرتاج عزیز» مشاور نخست‌وزیر پاکستان در امور امنیت ملی و امور خارجه تصریح کرد مکانیسم ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سرتاج عزیز» مشاور نخست‌وزیر پاکستان در امور امنیت ملی و امور خارجه تصریح کرد مکانیسم مرزی بین پاکستان و ایران تقویت شده است تا تخلفات مرزی را بتوان متوقف کرد.

وی ضمن ابراز نگرانی از حوادث اخیری که در مرز پاکستان و ایران رخ داده است، گفت که این رخدادها به واسطه اقدامات برخی اشرار در مرز دو کشور به وجود آمده است.

عزیز تصریح کرد که مکانیسم مرزی از طریق همکاری بین ایران و پاکستان تقویت شده است و تضمین داد که وضعیت و شرایط در امتداد مرز دو کشور به زودی بهبود پیدا می‌کند.

مشاور امنیت ملی و امور خارجه نخست‌وزیر پاکستان گفت که پاکستان به منظور تقویت مکانیسم مرزی با مقامات ایران در تماس است تا رخدادهایی که چندی پیش در مرز دو کشور به وجود آمد مجدداً در آینده تکرار نشود.

عزیز گفت، پاکستان و ایران همچنین در سطوح مختلف با یکدیگر وارد مذاکره شده‌اند تا روابط آتی دو کشور به ویژه در زمینه تجارت و اقتصاد بهبود پیدا کند.

در ماه‌های اخیر گروه‌های تروریستی و اشرار از خاک پاکستان به عنوان پناهگاه استفاده کرده و پس از انجام حملات تروریستی در مرز، به داخل پاکستان گریخته‌اند. مقامات ایرانی از پاکستان خواسته‌اند تا به منظور جلوگیری از چنین حوادثی، وضعیت امنیت مرز دو کشور را بهبود بخشند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها