امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120266
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۷
تعداد بازدید: 16
«نعسان ادریس» سیاستمدار کُرد سوری و عضو اداره محلی شهر «عین العرب»(کوبانی) در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی ...

«نعسان ادریس» سیاستمدار کُرد سوری و عضو اداره محلی شهر «عین العرب»(کوبانی) در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تصریح کرد: گروه تروریستی تکفیری «داعش» در عمل در تصرف شهر عین العرب با وجود حمله به آن از چندین محور و استفاده از انواع سلاح‌های مدرن و پیشرفته شکست خورده است.

ادریس افزود: کمیته‌های مردمی کُردهای سوریه در روزهای اخیر ابتکار عمل در عین العرب را به دست گرفته و حمله به داعش در این شهر را آغاز کرده است، به گونه‌ای که شاهد عملیات هجومی این کمیته‌ها علیه داعش در مناطق مختلف این شهر هستیم که به عقب‌نشینی آنها از برخی مناطق شهر منجر شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر عملیات‌های کیفی مبارزان کُرد در محور غربی عین العرب متمرکز است و موجب شده عناصر داعش چندین کیلومتر در محور غربی عقب‌نشینی کنند، این در حالی است که عملیات‌های مشابهی نیز در دو محور شرقی و جنوب شرقی شهر در حال انجام است که با موفقیت‌هایی نیز همراه بوده است.

ادریس گفت: روز گذشته داعش 2 عملیات انفجاری به وسیله خودروهای بمبگذاری شده در شهر انجام داد که اولی یکی از مقرهای مبارزان کُرد در نزدیکی گذرگاه مرزی «مرشد نینار» بود که در کنترل نیروهای کُرد است.

وی با بیان اینکه این انفجار تروریستی از بخش تحت کنترل ترکیه در گذرگاه روی داد و پس از آن درگیری‌های شدیدی بین مبارزان کُرد با عناصر تکفیری داعش در محور شمال شرقی شهر در گرفت، درباره انفجار دوم گفت که این انفجار یک مرکز فرهنگی در مرکز عین العرب را هدف گرفت.

این سیاستمدار کُرد تاکید کرد که از ابتدای آغاز حملات داعش به عین العرب مبارزان کُرد خود را برای جنگ‌های خیابانی در شهر آماده کرده بودند و این جنگ‌هاست که سرنوشت شهر و داعش در این منطقه را رقم خواهد زد.

وی با بیان اینکه شمارش معکوس حضور و موجودیت داعش در عین العرب آغاز شده و نبرد عین العرب نه تنها سرنوشت داعش در این منطقه بلکه در سوریه را مشخص خواهد کرد، افزود:‌ عین العرب به گورستان داعش تبدیل خواهد شد.

ادریس اظهار داشت: تاکنون از رسیدن سلاح و تجهیزات نظامی به کمیته‌های مردمی اطلاع ندارم، اما روند پیوستن جوانان کُرد به صفوف مبارزان و کمیته‌ها همچنان ادامه دارد.

وی از جامعه بین‌المللی خواست مبارزان کُرد را به سلاح و تجهیزات نظامی تجهیز کنند، چون حملات نیروهای ائتلاف برای مقابله با داعش کافی به نظر نمی‌رسد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار