امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۶:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120281
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۵۶
تعداد بازدید: 35
محمد گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به شرایط فعلی بازار، تأکید کرد: با توجه به اینکه حجم معاملات ...

محمد گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به شرایط فعلی بازار، تأکید کرد: با توجه به اینکه حجم معاملات و گردش نقدینگی به همراه اعتماد سرمایه‌گذاران قدیمی و جدید افزایش یافته است، شرایط مثبت حوزه سیاسی و گزارشها 6 ماهه در اکثر شرکت‌ها برآیند خوبی از آینده بازار رقم زده است.

وی افزود: برای آینده نزدیک شاخص بورس می‌تواند روند صعودی خود را نگه دارد و عطش خرید سهامداران که طی ماه‌های اخیر فروکش کرده بود، دوباره به بازار بازگرداند.

گودرزی درباره گروه بانکی و اهداف میان مدت آن گفت: در گروه بانکی فارغ از ریسک‌هایی که در آن وجود دارد، برخی بانک‌ها از جمله بانک ملت، پاسارگاد و دی پتانسیل‌های رشدی خوبی در آینده دارد.

این تحلیلگر بازار سهام با اشاره به گروه قطعات و خودرو نیز تصریح کرد: اکثر قریب به اتفاق شرکت‌های حاضر در گروه قطعه‌سازی می‌توانند با توجه به افزایش میزان تولید خودرو تعدیلات مناسبی را اعلام کنند و زیرمجموعه‌های ایران خودرو هم با توجه به عملکرد مناسبی که داشته می‌تواند سود خوبی نصیب سرمایه‌گذاران کند.

وی افزود: در گروه حمل‌ونقل هم پیش از این با توجه به روابط سیاسی امکان رشد و افزایش فعالیت وجود نداشت، اما اکنون با گشایش‌های سیاسی انجام شده و بازگشایی بنادر و روند رو به رشد و پیشرفت فعالیت‌ها این گروه می‌تواند تحولات بسیار عظیمی را به همراه داشته باشد.

این تحلیلگر درباره نماد گروه مپنا و شرکت برقی زیرمجموعه‌اش گفت: این دو شرایط خوبی را برای سرمایه‌گذاری در بازار ایجاد کرده است و به شریط سهامداری این دو نماد پرطرفدار می‌تواند آینده مناسبی داشته باشند.

وی در مورد روند شاخص کل و هدفهایی که می‌تواند پس از این داشته باشد، تأکید کرد: در کل شاخص می‌تواند تا 79 هزار واحد هم بالا برود اما در این رقم مقاومت جدی خواهد داشت و تا زمان اعلام نتیجه مذاکرات به شرط سهامداری و تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاران بر مبنای تحلیل روند پیش‌رو همچنان صعودی خواهد بود.

گودرزی در توصیه‌ای به سهامداران تأکید کرد: سرمایه‌گذاران جدید هم نباید تحت تأثیر احساس و بدون مشورت اقدام به خرید یا فروش کند و اگر سهامدار با تحلیل، پشتوانه بنیادی، چشم‌انداز بازار و سودآوری تصمیم‌گیری کند، قطعاً در آینده با سود همراه خواهد بود.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها