امروز : شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 21
۲۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120282
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۵۶
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی ناجا عصر امروز در دیدار با سرلشکر اعجاز شاهد فرمانده

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی ناجا عصر امروز در دیدار با سرلشکر اعجاز شاهد فرمانده مرزبانی بلوچستان پاکستان، اظهارداشت: من در جلسه‌ای که با همتای خود داشتم مطالبات ایران را مطرح کردم.

وی افزود: دو کشور ایران و پاکستان ارتباط دیرینه‌ای با یکدیگر دارند و نباید اجازه داد که اینگونه شرارت‌ها اتفاق بیفتد.

سردار رضایی با تاکید بر اینکه ما در این جلسه موضوعات یکسال گذشته را مورد بررسی قرار دادیم، گفت: قرار بر این شده است که ارتباط مرزبانی سیستان و بلوچستان و مرزبانی بلوچستان پاکستان ارتقا پیدا کند به نحوی که دو فرمانده نشست‌های مشترکی را در زاهدان داشته باشند.

فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: همچنین ما از طرف پاکستانی خواسته‌ایم تا آدرس مجرمان فراری که در پاکستان مستقر می‌شوند را به ما بدهند به نحوی که تعامل واقعی باشد.

وی ادامه داد: من در این دیدار حرف فرزند یکی از شهیدان را به همتای پاکستانی خود گفتم که گفته بود «من پدرم را می‌خواهم» و ایشان با احساساتی که داشتند گفتند که چه اقداماتی قرار است انجام شود.

سردار رضایی درخصوص آخرین وضعیت مرزهای کشور، اظهارداشت: مرزهای شرقی ما با تهدیدهای زیادی بویژه در بحث مواد مخدر و شرارت‌ها در لب مرز مواجه است و جمهوری اسلامی ایران با توجه به طرح‌های جامعی که برای مرزهای شرقی داشته، بخش اعظمی از سیستان و بلوچستان و مرز مشترک افغانستان و پاکستان در خراسان جنوبی را با ایجاد راه، پاسگاه و برجک تحت کنترل خود قرار داده است.

وی با اشاره به طرح‌هایی که قرار است در آبان‌ماه افتتاح شود، گفت: با افتتاح این طرح‌ها بخش زیادی از منطقه در اختیار مرزبانان ما قرار می‌گیرد و تنها یک بخش باقی می‌ماند که امیدواریم با حمایت دولت و مجلس تا سال آینده مرزبانان ما در آنجا مستقر شوند.

سردار رضایی در پایان با تاکید بر اینکه برای کنترل بخش بجامانده از مرزهای شرقی کشور به اعتباری بالغ بر 100 میلیارد تومان نیاز داریم، گفت: این در حالی است که امسال بودجه‌ای که برای کل مرزهای کشور در نظر گرفته شده 86 تا 87 میلیارد تومان است، در هر صورت همتای ما در پاکستان این اطمینان را داده است که با انجام عملیات‌هایی شرارت‌ها را به حداقل برساند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها