امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۲۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120321
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 72
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، امیر خجسته رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در حاشیه جلسه امروز کمیسیون متبوعش با ...

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، امیر خجسته رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در حاشیه جلسه امروز کمیسیون متبوعش با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: فرمان 8 ماده‌ای مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی اتمام حجتی برای تمام دستگاه‌هاست تا در برابر این کجی‌ها سکوت نکنند.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور ولایت پذیری و تبعیت محض از ولی فقیه زمان را از ویژگی‌های بارز مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی برشمرده و گفت: تبعیت از ولایت فقیه یعنی اطاعت قلبی و کامل از فرمایشات معظم له و مرحوم حضرت آیت‌الله مهدوی کنی نمونه بارز و مصداق عینی این ولایت پذیری بودند.

نماینده مردم همدان و نائین با اشاره به دغدغه رهبر معظم انقلاب در برخورد با مظاهر فساد اداری و مالی و نقش دستگاه‌های نظارتی در آن گفت: نزدیک به بیست دستگاه نظارتی با کارکردهای متفاوت در برنامه و ماموریت‌ها در کشور وجود دارند که متاسفانه خروجی و اثربخشی آنها در این قسمت به هیچ عنوان قابل قبول نمی‌باشد.

امیر خجسته خود نظارتی و توجه به تذهیب نفس را از ارکان بسیار مهم در سالم‌سازی فضای اداری و اقتصادی کشور ارزیابی کرده و گفت: برای مبارزه با فساد باید اول از خودمان شروع کنیم و تذهیب نفس و رعایت تقوای الهی، اولین گام برای ورود در عرصه مبارزه با فساد به شمار می‌رود.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با اشاره به تحقیق و تفحصی که اخیراً از بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام گرفته است گفت: در این تحقیق و تفحص نه تنها به استثنا چند دستگاه، همکاری و همراهی مناسبی نشد، بلکه متاسفانه سنگ‌اندازی‌های بسیاری نیز از سوی برخی دستگاه‌های نظارتی شاهد بودیم که گزارش موضوع در صحن علنی قرائت خواهد شد.

وی افزود: در این راستا علاوه بر عدم همکاری، فشارهای غیرقانونی و غیر منطقی زیادی نیز از سوی یکی از دستگاه‌های نظارتی برای کارشناسان هیأت تحقیق و تفحص وارد شد که گزارش امر به همراه مستندات موجود تقدیم قوه قضاییه و سایر نهادهای مسئول خواهد شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها