امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120323
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
داوود محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به جلسه امروز ...

داوود محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: در جلسه امروز موضوع کیفیت بنزین‌های وارداتی و نیز کیفیت بنزین‌های تولید شده در پتروشیمی‌ها و تأثیر آن بر آلایندگی‌های هوا مورد بحث و بررسی قرار گرفت و دستگاه‌ها هر یک گزارشی را در این باره به کمیسیون ارائه کردند.

وی افزود: در این جلسه که با حضور رؤسای سازمان‌های محیط زیست و استاندارد و نمایندگان کمیسیون‌های بهداشت و انرژی و نیز نمایندگان سازمان بازرسی و پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و پالایشگاه‌‌های پتروشیمی‌ و رئیس کنترل کیفیت هوای تهران برگزار شد رئیس سازمان محیط زیست در گزارشی عنوان کرد که  آلایندگی هوا در تهران نسبت به گذشته کاهش پیدا کرده و روزهای پاک این شهر به 8 روز و روزهای سالم به بیش از 150 روز رسیده است.

دبیر کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار داشت: رئیس سازمان محیط زیست در گزارش خود گفت: کاهش آلودگی هوای تهران به دنبال استفاده از بنزین‌های وارداتی بوده که با کیفیت یورو 4 به کشور وارد می‌شود و درصد بنزن به کار رفته در آنها کمتر از یک درصد است.

محمدی خاطرنشان کرد: نمایندگان کمیسیون‌های بهداشت و انرژی مجلس نیز گزارش خود را در این خصوص به کمیسیون ارائه کردند و عنوان کردند که آلودگی‌ هوا تنها مربوط به آلایندگی بنزن موجود در بنزین نبوده است.

وی در پایان گفت: به دلیل کمبود وقت قرار شد تا گزارش سایر دستگاه‌ها در جلسه بعدی کمیسیون در این خصوص استماع و تصمیم‌گیری در ارتباط با این موضوع اتخاذ شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها