امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۱:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120334
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
حجت‌الاسلام رئیسی دادستان کل کشور در حاشیه مراسم عزاداری دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع) در پی درگذشت آیت‌الله مهدوی کنی در گفت‌وگو با خبرنگار ...

حجت‌الاسلام رئیسی دادستان کل کشور در حاشیه مراسم عزاداری دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع) در پی درگذشت آیت‌الله مهدوی کنی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: آیت‌الله مهدوی کنی فقیهی با بصیرت، ولایتمداری ارزشمدار و زمان‌شناسی آگاه بودند.

وی تصریح کرد: آیت‌الله مهدوی کنی قبل از انقلاب به عنوان یار امام با حکومت طاغوت در جبهه روحانیت مبارز حضور بسیار فعالی داشتند.

حجت‌الاسلام رئیسی ادامه داد: بعد از انقلاب نیز امام (ره)‌ ایشان را مسئول کمیته انقلاب اسلامی کردند، در حقیقت ایشان نقش اساسی را در آن زمان در حفظ امنیت کشور، مبارزه با ضد انقلاب و جریانات انحرافی داشتند.

دادستان کل کشور با بیان اینکه آیت‌الله مهدوی کنی جلوه‌ای از پیوند دیانت و سیاست بودند، گفت: ایشان همچنین در ادامه فعالیت‌های انقلابی خود دانشگاهی به نام امام صادق (ع) تأسیس کردند، یعنی دستگاه کادرسازی برای نظام ایجاد کردند و حقیقتاً با رحلت ایشان ثلمه‌ای به نظام اسلامی وارد شد که جبران‌ناپذیر است.

حجت‌الاسلام رئیسی در پایان با بیان اینکه شاخص آیت‌الله مهدوی کنی در رابطه با کار و فعالیت، ولایتمداری بود، گفت: آیت‌الله مهدوی کنی چه در زمان امام (ره‌) و چه در زمان مقام معظم رهبری تبعیت محض از ولایت فقیه داشتند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها