امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۶:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120338
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، الهام امین زاده معاون حقوقی رییس‌جمهوری روز سه‌شنبه در کنفرانس

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، الهام امین زاده معاون حقوقی رییس‌جمهوری روز سه‌شنبه در کنفرانس جهان علیه خشونت و افراطی‌گری که در دانشگاه تهران برگزار شد، تصریح کرد: خشونت و افراطی گری خطری  برای صلح ، امنیت و رفاه همه انسانها است و مبارزه با آن، همکاری همه کشورها را می طلبد.

الهام امین‌زاده با بیان اینکه در شرایط امروز باید جهانی بیندیشیم و جهانی عمل کنیم و از تفکر محلی و منطقه ای دست برداریم، گفت: امیدواریم در کشورهای مختلف جهان، شاهد همایش‌هایی باشیم که فرهنگ مقابله با افراط و خشونت را نهادینه می‌کند.

وی با بیان اینکه فعالیت نخبگان باید در راستای صلح باشد نه برای جنگ و خشونت ، افزود: باید امید به ترجیح گفت‌وگو بر ستیز و اعتدال بر افراط داشته باشیم.

معاون حقوقی رییس‌جمهوری با اشاره به ریشه های افراطی گری و خشونت، تصریح کرد: تمام ادیان، انسانها را به صلح و دوستی سفارش می کنند و آنچه که به افراط‌، خشونت و اختلاف بین مذاهب و قومیت‌ها دامن می‌زند، ابزارهای کهنه و ناکارآمد قدرتهای سلطه گر است.

امین‌زاده با طرح این سوال که «آیا امنیت تجزیه‌پذیر است؟ و اگر در بخشی از جهان شاهد کشتار کودکان، زنان و افراد غیرنظامی هستیم، آیا می‌توان در گوشه‌ای از جهان حرف از امنیت، رفاه، صلح و دوستی زد؟» خاطر نشان کرد: امنیت جهانی یک امر وابسته و پیوسته است. اگر جایی امنیت به خطر بیفتد، قطعاً ‌این امنیت در جای دیگر نیز به خطر می‌افتد.

معاون حقوقی رییس‌جمهوری ادامه داد: تهییج و تحریک افراطیون جهت اسلام‌هراسی و اسلام‌هراسی به اسلام ستیزی و نفرت از اسلام، نتیجه ای برای بانیان آن نخواهد داشت.

امین‌زاده با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر تعامل سازنده و مبارزه با خشونت و افراطی‌گری یک مسیر جدیدی را ترسیم کرده، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همیشه مدافع تنوع فرهنگی و احترام به حق تعیین سرنوشت ملت‌ها بوده و حق استقلال سیاسی ملت‌ها و کشورها را محترم شناخته است.

معاون حقوقی رییس‌جمهوری با اشاره به اینکه باید در گفتمان حضور و در مسایل منطقه و جهان مشارکت داشته باشیم، گفت: این حضور و گفتمان برای این است که در دین ما میانه‌روی و اعتدال جزو اصول بوده و در همه امور فردی و اجتماعی پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) همگی به میانه روی سفارش کردند.

وی ادامه داد: آنچه که حضرت رسول(ص) به عنوان اسوه حسنه به ما آموخته تبعیت از اعتدال و میانه‌روی است و امروز باید از گفتمان اعتدال بدون هیچ‌گونه افراط و تفریطی حمایت کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها