امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۴:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120344
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید محمد بطحایی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اجرای ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید محمد بطحایی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اجرای تبصره 9 قانون مصوب 19 مهر1391 مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: استخدام مربیان پیش دبستانی به دلیل عدم تخصیص ردیف استخدامی به تعویق افتاد و با توجه به پیگیری مسئولان آموزش و پرورش پس از رفع مشکل اقدام لازم معمول خواهد شد.

وی افزود: در راستای ارائه خدمات رفاهی به فرهنگیان در قالب تعاونی‌های مصرف و مسکن تاکنون با مشارکت حداکثری فرهنگیان قریب به 1400 تعاونی در مناطق مختلف آموزش و پرورش تأسیس یافته که به خانواده بزرگ فرهنگیان در زمینه تهیه جهیزیه فرزندان، تأمین مایحتاج ضروری و لوازم خانگی مورد نیاز آنها با شرایط اقساطی خدمات ارائه می‌کنند.

بطحایی ادامه داد: علاوه بر این با همکاری اتحادیه تعاونی‌های مصرف فرهنگیان ایران و 600 تعاونی تحت پوشش از طریق سامانه فروش مجازی (اتما) در قالب جشنواره فروش کالا و لوازم خانگی به مناسبت‌های هفته معلم، دهه مبارک فجر و اعیاد فرخنده، به جامعه فرهنگیان خدمات‌رسانی می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سیاست‌گذاری در بخش تأمین مسکن اقشار مختلف به ویژه کارکنان دولت بر عهده وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و وزارت کار و رفاه اجتماعی است، خاطرنشان کرد: انتظار ساخت مسکن از دستگاهی که وظیفه تعلیم و تربیت بیش از 12.5 میلیون دانش‌آموز را عهده‌دار است، چندان معقول و منطقی نیست.

وی تأکید کرد: آموزش و پرورش علاوه بر وظیفه ذاتی خود به منظور سامان بخشیدن به وضعیت مسکن کارکنان تحت پوشش همواره تلاش کرده با بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و پتانسیل سایر دستگاه‌های اجرایی برای پاسخ‌گویی به نیاز مسکن همکاران از حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز بهره لازم را ببرد.

بطحایی با اشاره به قانون تأمین مسکن کارکنان آموزش و پرورش که در سال 68 به پیشنهاد آموزش و پرورش و حمایت دولت به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، گفت: از سال 68 با تصویب قانون تأمین مسکن فرهنگیان تا پایان سال 85 حدود 12 هزار و 500 واحد مسکونی و 85 هزار قطعه زمین به فرهنگیان واگذار شد، اما از سال 86 با اجرای طرح مسکن مهر عملاً مفاد قانون از سوی متولیان نادیده گرفته شد به نحوی که مکاتبات متعدد و پیگیری‌ها برای احیای قانون و اخذ سهمیه 40 درصد زمین و مسکن از وزارت راه و شهرسازی بی‌نتیجه ماند.

وی افزود: از طرفی با تزریق تمام منابع و تسهیلات به بخش مسکن مهر، فعالیت حدود 600 تعاونی مسکن فرهنگیان که در آن زمان 80  هزار واحد مسکونی نیمه تمام در اختیار داشتند، مختل شد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید، وزارت آموزش و پرورش مجدداً بر آن شد تا موضوع قانون تأمین مسکن فرهنگیان را با جدیت دنبال و احیا کند، عنوان کرد: در این راستا جلسه مشترک مورخ دهم اسفندماه سال92 وزرای آموزش و پرورش و راه و شهرسازی منجر به تنظیم تفاهم‌نامه‌ای شد که بند 6 آن به تأمین مسکن فرهنگیان اشاره دارد؛ لذا امید است با همکاری نهادهای متولی، وضعیت مسکن معلمان بهبود یابد.

وی به نرخ تعرفه‌های بیمه در دندانپزشکی اشاره و اظهار کرد: بیمه طلایی فرهنگیان از نظر مفاد قرارداد نسبت به سال قبل (به جز تعهدات دندانپزشکی) هیچ تنزلی نداشته است.

بطحایی ادامه داد: به دلیل اختلاف مالی با شرکت بیمه‌گر قبل، عدم تأمین اختیارات به دلایلی خارج از حیطه کاری آموزش و پرورش، تغییر نرخ تعرفه‌های خدمات درمانی و افزایش نرخ حق بیمه از سوی شرکت‌های بیمه تجاری، شرکت آتیه سازان حافظ به عنوان شرکت بیمه‌گر انتخاب و قرارداد منعقد شد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: این شرکت هم‌اکنون در حال ارائه خدمات به بیمه شدگان بوده و توانسته است رضایت نسبی فرهنگیان را فراهم آورد.

بطحایی خاطر نشان کرد: با این حال آموزش و پرورش با همکاری ادارات آموزش و پرورش و مناطق تابعه و با تشکیل و برگزاری جلسات مشترک، مستمر و پیگیری مجدانه، تمام اهتمام خود را برای ایجاد راهکارهای مناسب و تسهیل در روند اجرای قرارداد بیمه تکمیلی درمان فرهنگیان به کار می‌گیرد تا مشکلات این بخش تا حد مقدور کاهش یابد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها